Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 25.06.2021

Cyberpunk 2077 için mod yapımı, henüz çok erken bir aşamada. Yine de, oyunun çıkmasının üstünden çok kısa bir süre geçmesine rağmen, bazı kullanıcılar, Cyberpunk 2077 için çok güzel modlar hazırladı. Yalnız, bu modları kullanmak, beraberinde getirebileceği sorumlulukları kabul etmek, demektir. Yapımcı CD Projekt Red, resmi olarak mod desteği sunmadığı için oyununuzun başına gelebilecek herhangi bir olumsuzluktan siz sorumlusunuz. Şimdi, Cyberpunk 2077 için yapılmış en iyi modları ve bu modları nasıl yükleyeceğinizi sizlerle paylaşalım.

Cyberpunk 2077 için yükleyebileceğiniz en iyi modlar ve mod yükleme rehberi

Cyberpunk 2077’ye sadece PC platformunda mod yükleyebilirsiniz. GOG kullanıcıları, GOG Games/Cyberpunk 2077 klasörüne; Steam kullanıcıları, Kütüphane/Steamapps/common/Cyberpunk 2077 klasörüne modlarını yükleyebilir. Yüklemek istediğiniz moda göre, kurulum aşamaları farklılık gösterebilir. Bu yüzden, istediğiniz modu kurmaya başlamadan önce, kurulum talimatlarını okumakta fayda var. Mesela, The Cyber Engine Tweaks modunu kurmak, diğer modlara göre farklılık gösteriyor. Kurulum aşamasını anladıysanız, en iyi modlara geçebiliriz.

İlk modumuzun adı, TPP MOD WIP third-person. İsminden de anlaşılabileceği gibi bu mod, sizlere üçüncü şahıs kamera açısı sağlıyor. Özellikle, yarattığı karakteri görmek isteyenler için harika bir mod. Ancak, şu anlık erken bir aşamada olduğu için bazı animasyonları, üçüncü şahıs kamera açısında göremeyebilirsiniz. Üçüncü şahıs kamera açısı modunun kurulum talimatlarını, Nexus Mods sitesinde bulabilirsiniz. Eğer, mod ilginizi çektiyse ve kendi oyununuza kurup denemek istiyorsanız, buraya tıklayarak mod ve kurulum sayfasına ulaşabilirsiniz.

İkinci modumuzun adı, In-Game Haircuts. Her ne kadar oyun içerisinde V’yi fazla görmeseniz de, oyun esnasında saçınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Sonuçta, oyun içerisinde birçok ayna bulunuyor. Aynı zamanda, bazı zamanlarda V’yi görebiliyorsunuz. Ancak, oyun içinde saç kesimi yapmanız için, moda ihtiyacınız var. Burada da woodbricks isimli bir mod yapımcısı imdadınıza yetişiyor. In-Game Haircuts modunu indirmek istiyorsanız, buraya tıklayarak mod sayfasına ulaşabilir ve kendi kendinizin berberi olabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 için yüklenebilecek diğer güzel modlar

Aslında, Cyberpunk 2077 için yapılan en iyi modlar listesinin sonuna gelmedik. Paylaşacağımız diğer üç mod da gayet güzel modlar. Üçüncü modumuzun adı, E to Interact. Her ne kadar göze çarpmasa da, çevreyle etkileşeme geçmek için F tuşuna basmak, zaman zaman kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu mod sayesinde, herhangi bir etkileşime girmek için E tuşunu kullanmanız yetiyor. Ayrıca, yürüme ve sürüş gibi birçok özelliğin hızını da ayarlayabiliyorsunuz. Modu yüklemek, biraz zahmetli olduğu için talimatları dikkatlice okumakta fayda var. Buraya tıklayarak mod sayfasına ulaşabilirsiniz.

Sondan bir önceki modumuzun adı ise Camera shake begone. Oyun içerisinde ateş ettiğinizde veya bazı durumlarda, kameranın sallandığı fark etmemiş olamazsınız. Etmediyseniz bile, artık çok geç. Sayemizde fark ettiniz. Bu mod ile de sinir bozucu kamera sallantısından kurtulabilirsiniz. Modumuz, kamera sallantısını kaldırdığı gibi, yaptığı birkaç ufak ayar ile de oynanışını bir hayli stabil hale getirebiliyor. Yüklemesi diğerlerine göre bir tık daha basit olan modun sayfasına, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En güzel modu, sona sakladık. Son modumuza aracılık edecek modun adı, Unlock All Romances for Any V. Judy ile ilişkiye giremediği için CD Projekt Red’e saydıran oyuncuları bu tarafa alalım. Bu, kimin eli kimin cebinde belli değil kodu sayesinde her türlü V, herkesle ilişkiye girebiliyor. Yani, karşınızdakinin veya sizin cinsiyetinizin hiçbir önemi kalmıyor. Ancak, bu modu aktifleştirebilmek için bir de kod gerekiyor. Bu muhteşem kodu uygulayabilmek için gerekli olan moda da, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Modu indirip kurduktan sonra da, oyun içinde konsolu açıp, Game.SetDebugFact(“[name]_romanceable”,1 kodunu girerek, istediğiniz kişiyle birlikte olabilirsiniz. Name kısmına, birlikte olmak istediğiniz kişinin adını yazıp, köşeli parantezi kaldırmanız yeterli.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.