Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.01.2021

Çıkışı ile büyük olaylar yaratmış olan Cyberpunk 2077 için ilk büyük güncellemesi Güncelleme 1.1 çıkış yaptı. Oyun için çıkış yapan bu ilk büyük güncelleme, oyunda büyük değişiklikler yapıyor. PC için 10GB gibi bir boyuta yakın olan bu güncelleme paketi, konsollar için 17GB’a yakın bir boyuta sahip. Ne kadar fazla değişiklik yaptığını anlamak için sadece boyutuna bakmak bile yeterli oluyor.

CD Projekt RED ekibi çalışıyor, Cyberpunk 2077 için Güncelleme 1.1 geldi

Haberimize konu olan bu Güncelleme 1.1, oyun içerisindeki stabilizasyonu geliştiriyor. Bununla da kalmıyor, oynanış zevkini ilerletmesi için denge ayarlamaları ve yapay zekada değişiklikler getiriyor. Aynı zamanda, bellek kullanımı konusunda da geliştirmeleri beraberinde getiriyor. Karakterler, etkileşimler, navigasyon, oyun içi videolar, kaplamalar, küçük harita, cihazlar, yapay zeka, trafik, çevre hasarı, ekran kartına bağlı olaylar ve daha fazlası konusunda gelişmeler görmek mümkün.

Oyun içerisinde yaşanan birçok oyun kapatan sorunlar, kayıt dosyaları problemleri, oyunu açarken yaşanan sorunlar ve daha nicesi, artık çözülmüş durumda. En azından, güncelleme tarafından verilen bilgiler bu yönde. Görevler ve daha birçok detay üzerinde değişiklik yapan CD Projekt ekibi, aynı zamanda konsollara özel sorunlara da el atmış.

PS4 Pro ve PS5 için optimizasyon yapan ekip, PS4’te oyunun kapanma problemlerine de çözüm getirmiş. Xbox One ailesi için ise daha çok bellek kullanımı düzenlemeleri yapılmış. PC için, Steam’de çevrim dışı modda da başarım elde etme imkanı tanınmış ve NVIDIA ekran kartları ile ilgili birtakım sorunlara el atılmış. Stadia’da ise, konserdeki şarkı sorunu, birkaç silahtaki doku sorunu ile ilgili çözümler getirilmiş.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.