Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.04.2019

Günümüzün en çok beklenen oyunlarından biri olarak gösterebileceğimiz yapımlarından bir tanesi olarak Cyberpunk 2077’ı gösterebiliriz. CD Projekt RED gibi bir ekibin elinden çıkıyor sonuçta. Bildiğiniz üzere, E3 2018 etkinliklerinde bir oynanış görüntüsü gösterilmişti Cyberpunk 2077 için. O video, E3 2018 yapımı için geçerliydi. Fakat, Cyberpunk 2077 görev yöneticisi olan Mateusz Tomaszkiewicz tarafından verilen bilgilere göre, oyun, gösterilenden daha farklı bir durumda. Tabii, temel olarak RPG sistemine sahip olması vesaire değil, daha farklı farklılıklar mevcut.

Mateusz Tomaszkiewicz Cyberpunk 2077 daha farklı dedi

Mateusz Tomaszkiewicz, Cyberpunk 2077’ın hala geliştirilmekte ve iyileştirilmekte olan bir yapım olduğunu dile getirdi AreaJugones ile yaptığı bir konuşmada. Gösterilen görüntülerin, aslında oyuna ait olan sadece küçük bir kısım olduğunun da altını çizdi. Bununla da kalmadı, gördüklerimizin sadece bir parça olduğu için, aslında daha büyük bir resme sığdığını söyledi. Yani, oyun içerisinde henüz görmediğimiz çok daha fazla kısım bulunuyor. Bu sebeple de, bize gösterilen görüntülerden çok daha farklı ve fazla bir oyun ile karşılaşacağımızı belirtti.

Elbette Mateusz Tomaszkiewicz’in açıklamaları bu kadarla kalmadı. Oynanış açısından, açık dünya ve hikaye odaklı bir oyun olduğunu söyledi. Tıpkı The Witcher serisinde olduğu gibi, attığımız adımların, verdiğimiz kararların bir sonucu oluyor. Cyberpunk 2077’ın oynanış açısından çok fazla oynama şekli olduğunu da belirtti. FPS ile RPG unsurlarının birleşimi olduğunu dile getiren Mateusz Tomaszkiewicz, görevleri tamamlamak için birden fazla yol bulunduğunu da söyledi. Yani, görevleri bitirme şeklimiz, tamamlama şeklimiz, tamamen bize kalmış bir durum ve anladığımız kadarıyla, görevleri hallediş şeklimizin dahi bir önemi bulunuyor.

Açıkçasını sorarsanız, CD Projekt RED ekibinin ellerinden bizleri şaşırtmayacak bir oyun beklemezdik zaten. Attığımız her adımın önemini bizlere nasıl hissettirdiklerini, zaten The Witcher serisi ile hissetmiştik. Şimdi ise, bizleri daha detaylı bir oynanışın karşılayacağı belirtilmekte. E3 20187 etkinliklerinde gösterilen Cyberpunk 2077 oynanış videosu, gayet düz ilerleyen bir görevi göstermekteydi. Eğer Mateusz Tomaszkiewicz tarafından verilen bilgiler doğruysa, o görevin bile daha farklı halledilebilme yolları bulunmakta. Tam oyunu merakla beklediğimizi, heyecanla beklediğimizi belirtebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.