Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.12.2020

Ortaya çıkan bilgilere göre Cyberpunk 2077 üzerinde çalışan eleman sayısı yetersiz seviyelerdeydi. Normalde, eşdeğer karışıklığa sahip oyunlarda, en azından 2 katı civarında eleman yer alıyor. Fakat, ne yazık ki CD Projekt RED ekibi, Cyberpunk 2077 üzerinde çalışması için gerekli miktarda eleman alımı yapmamış. Öncelikle, hemen aşağıda sizlerle paylaştığımız listeye göz gezdirmenizi istiyoruz.

Cyberpunk 2077 yetersiz eleman sayısı ile geliştirildi

Eşdeğer yapılardaki oyunlarda çalışan eleman sayıları:

  • Assassin’s Creed Odyssey: 1000
  • Red Dead Redemption 2: 2000
  • Last of Us 2: 2000
  • Cyberpunk 2077: 500

Her ne kadar durum böyle olsa da, Cyberpunk 2077 ilk olarak 2010-2011 civarlarında başlamış bir proje. Yani, 9-10 yıldır var olan bir proje. Hatta, o kadar onay sürecinden geçtikten sonra duyurulması gerektiğini düşünürsek ve bu tarih Mayıs 2012 olduğuna göre, proje başlangıç tarihleri de bahsettiğimiz zamanlar demek oluyor. Elbette eşdeğer seviyede oyunlar çok daha fazla elemanla geliştiriliyor fakat zaman faktörü de göz önünde bulundurulmalı.

Yetersiz eleman sayısı, oyun üzerinde çalışan ekibi bu 9-10 yıllık süreçte epey yormuş olmalı. Hele ki, bir aralar dosyaların çalınması vakası ile de karşı karşıya kalmışlardı. Fakat yine de, oyun üzerinde harcadıkları zamanı düşününce, bu yetersiz eleman bahanesi çok da kabul edilebilecek bir bahane gibi gelmiyor. Biz de, Cyberpunk 2077 inceleme yazımızı hazırlıyoruz ve ne durumda olduğunu sizlere bu yazımızda belirteceğiz. Şimdiden, durumun gerçekten hiç iç açıcı olmadığını belirtebiliriz. Zaten bunu söyleyen de tek biz değiliz. Az insan bahanesi, o kadar zaman varken çok da geçerli bir bahane değil, üzgünüz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.