Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 13.07.2021

Polonyalı geliştirici CD Projekt’in amiral gemisi oyunu Cyberpunk 2077, platforma dönüşünden sonraki on gün içinde geçtiğimiz ay Sony’nin PlayStation Store’unda Playstation 4 indirmelerini zirveye taşımıştı. Hollywood yıldızı Keanu Reeves’in yer aldığı oyun, oyuncuların aksaklıklardan şikayet etmesi üzerine çıkışından kısa bir süre sonra Aralık 2021 tarihinde PlayStation Store’dan çekildi. PlayStation’ın bloguna göre, Cyberpunk 2077 en çok indirilen PS4 oyunu oldu.

Cyberpunk 2077 Haziran 2021’in en çok indirilen oyunu oldu.

Sony Interactive Entertainment, PlayStation Store aracılığıyla PlayStation 5, PlayStation 4 ve PlayStation VR için dijital formatta her zamanki aylık en çok satanlar listesini yayınladı. En yeni Sony konsolunun veya VR kulaklığının satışlarında sürpriz yok, ancak PS4’te bizi şaşırtan bir durum var. Sony’nin kendisinin de bahsi geçen konsolda satın almayın uyarısı  bulunduğu halde Cyberpunk 2077, dijital mağazada Haziran 2021’in en çok satın alınan oyunu oldu.

Şaşırtıcı bir şekilde PlayStation blogu, Cyberpunk 2077’nin NBA 2K21 ve Call of Duty: Black Ops Cold War gibi oyunları geçerek ayın ortasında gelmesine rağmen Haziran ayında hem ABD/Kanada hem de Avrupa’da mağazanın en çok satan oyunu olduğunu ortaya koyuyor. Cyberpunk 2077, çoğu son nesil konsol sürümlerinde bulunan bir dizi sorunla Aralık ayında piyasaya sürüldü. CD Projekt Red CEO’su Adam Kiciński ”o zamandan beri çeşitli güncellemeler ve düzeltmeler yapıyoruz oyun tatmin edici bir düzeye ulaşmıştır” dedi. Ayrıca genel verimlilik üzerinde de çalışıyoruz ve bu bizi oldukça mutlu ediyor. Elbette hataları ve aksaklıkları da ortadan kaldırdık ve bunu yapmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yapmıştı.

Bu yılın başlarındaki bir yol haritası, Cyberpunk 2077 için ücretsiz DLC’nin ve yeni nesil ücretsiz konsol güncellemesinin 2021’de geleceğini doğruladı. Oyun hızla Sony’nin vitrininde en çok satan oyun haline geldi. Cyberpunk 2077, yeni nesil konsollarda hala sayısız sorunu bulunuyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.