Cyberpunk 2077 çıkış tarihi hakkında kötü bir haber var

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi hakkında kötü bir haber var

Geliştirilme sürecinde problem yok ama oyunun çıkış tarihi biraz problemli gibi.

The Witcher video oyunu serisinin arkasındaki geliştirici ekip olan CD Projekt RED, şu an yeni bir The Witcher oyunu geliştirmiyor. Onun yerine, yaklaşık 5 senedir geliştirilme sürecinde olan başka bir RYO var: Cyberpunk 2077. Bu oyun her ne kadar 5 senedir geliştiriliyor olsa da, oyun hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Özellikle de oyunun çıkış tarihini. Bugün elimize geçen yeni bilgilere göreyse, uzun bir süre boyunca bu çıkış tarihini bilmemeye devam edebiliriz. Çünkü Cyberpunk 2077 geliştiricileri bile oyunun çıkış tarihi hakkında en ufak bir fikre bile sahip değil!

Cyberpunk 2077

Puls Biznesu ekibine röportaj veren CD Projekt RED, “Oyun motorumuz şu an çalışıyor. Bu motoru geliştirmeye de devam edeceğiz. Bundan önceki her video oyunumuz için yeni teknolojileri yüksek kaliteli bir şekilde geliştirdik, bu oyun için de aynısı geçerli. Geliştirdiğimiz oyun, hem marketteki cihazlar için uyumlu olabilmeli, hem de bizim hedeflerimiz ile buluşabilmeli. Yine de oyun motorumuzun sürekli güncellenmesi gerekiyor ve bu durum, geliştirme sürecinin son anlarına kadar devam ediyor.” dedi oyun hakkında.

Açıklamalar, “Cyberpunk 2077 çıkış tarihi hakkında ise oyuncular bizden gelecek resmi bir açıklamayı beklemeli. Bu sene oyunun çıkış tarihini kesinlikle açıklamayacağız, 2018 için de söz veremiyoruz. Böyle bir konu hakkında net bir yorum yapmak bizim için olumlu bir sonuç doğurmayacaktır.” şeklinde devam etti ve sonlandı. Anlaşılan o ki, Cyberpunk 2077 için çıkış tarihi son ana kadar verilmeyecek. Ayrıca, açıklamalara bakacak olursak, oyun 2018 içerisinde de pek çıkmayacak gibi. En erken 2019 diyebiliyoruz ne yazık ki.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın