Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.12.2020

Cyberpunk 2077, bildiğiniz gibi gün içerisinde hatta bundan 8 saat kadar sonra çıkış yapacak. Hoş, bu gün içerisinde olmasından ziyade, 10 Aralık 2020 Türkiye saatleri ile 02.00'a denk gelen bir çıkış tarihi demek oluyor, orası ayrı bir konu. Fakat, sonuç olarak 24 saat içerisinde çıkıyor, şimdi bunu mu tartışalım?

Cyberpunk 2077 çıkış yapmasına 8 saat gibi bir süre kaldı

Cyberpunk 2077, 8 saat gibi bir süre sonra çıkış yapacak yapmasına fakat buna biz hazır mıyız? Yani, Türkiye fiyat etiketleri bir tık can sıkıcı bir hal almış durumda. Oyunun Steam fiyat etiketi bile 249 TL gibi bir miktarda. PS4 için an itibari ile fiyat etiketi 459 TL. Dahası da, Xbox One üzerinde oynamak isteyenler, 468 TL gibi bir fiyat ödeyecekler. Yani, durum çok da iç açıcı bir halde değil.

Oyunun çıkmasına son 3 gün kadar bir süre kala, inceleme sitelerinde yorumlar yapıldı ve incelemeler yayımlanmaya başladı. Her ne kadar oyun RPG mekanikleri çok güzel bir şekilde gelse de, bu sitelerin ortak bir şekilde isyan ettiği bir şey var. Sitelerin dilindeki isyan, oyun içerisinde çok fazla hata olması. Normalde, incelemeler yapılırken ufak tefek hatalara çok değinilmez çünkü gelecek günlerde bu sorunlara çözüm getirileceği bilinir. Fakat sorunlara hiç değinmeyen sitelerin dahi bu hatalardan şikayetçi olması, akıllara soru işaretleri getiriyor.

Asıl merak ettiğimiz şey ise sizin fikriniz. Yani, ön sipariş verdiniz mi yoksa bu hataların çözülmesini mi bekliyorsunuz? Oyunun oynanışı 10 numara 5 yıldız fakat hatalardan dolayı çok aşırı şikayetçi olan var. Beklemeli mi yoksa almalı ve hatalara göğüs germeli mi? Sonuçta, onca yıl beklediğimiz bir yapımdı ve en sonunda geliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.