Cyberpunk 2077 geliştiricileri: “Biz, diğerleri gibi açgözlü değiliz.”

Cyberpunk 2077 geliştiricileri: “Biz, diğerleri gibi açgözlü değiliz.”

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 hakkında bazı yeni açıklamalar yaptı. Bu açıklamalarda da diğer dağıtımcılara bol bol değinildi.

Oyuncular tarafından büyük bir saygı ile karşılanmış olan ve günümüzde de aynı saygıya sahip olan CD Projekt RED, şu sıralar Cyberpunk 2077 isimli bir RYO üzerinde çalışıyor. Bu geliştirici ekip, Cyberpunk 2077 oyununu 5 sene önce filan duyurdu fakat günümüzde bile oyun hakkında çok fazla bir şey bilmiyoruz. Fakat diğer oyunlar hakkında çok şey biliyoruz ve bu oyunun da piyasa trendlerinden etkileneceğinden korkuyoruz. Mesela son günlerde bolca konuştuğumuz mikro ödemeler ve ganimet kutuları, acaba Cyberpunk 2077 içerisinde olacak mı? Aslında CD Projekt RED böyle bir durumun ilk sinyallerini, oyunda çevrim içi ögeler olacağını söylediği zaman belli etmişti. Birbirimize dürüst olalım, günümüzde EA veya Ubisoft tarafından yapılan oyunların hayatta kalabilmesi için çevrim içi ögelere gerek var ama bizce CD Projekt RED geliştiricilerinin böyle bir şeye ihtiyacı yoktu.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 geliştiricileri daha önceden, oyunları içerisinde çevrim içi ögelerin bulunacağını belirttikten sonra oyuncular, bu çevrim içi ögelerin sadece mikro ödemeler ve ganimet kutuları için eklendiğini düşünmüştü. Geliştirici ekip ise bu konuda Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve oyunlarında kesinlikle böyle bir şey olmayacaklarını, kendilerinin diğer dağıtıcı şirketler gibi açgözlü olmadıklarını belirtti.

CD Projekt RED, “Bu konu hakkında endişelenmeyin. Cyberpunk 2077 hakkında bir şey düşünürken, aklınıza The Witcher 3: Wild Hunt gelsin. Çünkü bu oyunumuz da aynı o oyun gibi olacak: Dev bir tekli oyuncu modu, senaryo temelli bir RYO. Sizden sakladığımız bir şey yok, ne görüyorsanız, onu alacaksınız. Açgözlülüğü diğer şirketlere bırakıyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın