Cuphead, 2 milyondan fazla satmayı başardı

Cuphead, 2 milyondan fazla satmayı başardı

Oyun, tahmin edilen satış rakamlarını ikiye katlamış durumda.

Eski bir tür, basit platform öğeleri, 1930’ların çizgi film grafikleriyle geliştirilen bir oyun fikri, tahmin ediyoruz ki pek çok büyük dağıtıcının ilgisini çekmezdi ama Cuphead öyle bir gün yüzüne çıktı ki, ön yargı kavramını baştan düşündürdü insanlara. Gösterildiği ilk oyun içi videosundan itibaren bu oyun, bağımsız bir yapım olması karşın, her oyuncunun ilgisini çekmeyi başardı ve geçtiğimiz günlerde, piyasaya çıkışının ardından uzun bir süre geçmemesine rağmen, 2 milyondan fazla satış rakamlarına ulaşarak, efsanevi bağımsız yapımlar arasına adını yazdırdı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Cuphead 2 milyondan fazla satmayı başardı

AAA oyunların hükümranlığını sürdüğü oyun piyasasında, 2 milyon rakamı çok ilgi çekmeyebilir ama bu oyunun düşük bütçeli, bağımsız bir stüdyonun elinden çıktığını da unutmamak gerekir. Oyunun yapımcısı ve dağıtıcısı Studio MDHR tarafından yapılan açıklama ile öğrendiğimiz satış rakamlarına sahip oyun, ayrıca şimdiye kadar en fazla bölüm sonu canavarı savaşı içeren video oyun kategorisinde Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanmış durumda. Oyuncuları 1930’lu yılların çizgi film atmosferine götüren yapım, basit oynanış mekanikleri olmasının yanında, aşırı zorluk seviyesiyle ilgi çekmişti.

PC ve Xbox One sahipleri tarafından ulaşılabilen Cuphead oyununa ilginin devam edeceğini tahmin ediyoruz. Yıl sonu satış beklentisi olan bir milyon rakamını, henüz yıl bitmeden ikiye katlayıp, iki milyon satış rakamını aşan oyun, daha önce denenmemiş yapısıyla ilgi çekmeyi sürdürürken, oyuna dair eklenti paketlerinin gelebileceği ihtimali üzerine de konuşuluyor. Açıklanan satış rakamları, diğer yapımcıların da dikkatini çekerek, platform türünde yeni oyunlara yönelimi arttıracaktır muhtemelen.

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın