Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 13.05.2020

Merhabalar Leadergamer okuyucuları. Bu yazımızda sizlerle Dünyaca ünlü olan CS:GO oyununda CSGO konsol nasıl açılır onu anlatacağız. Detaylar Aşağıda. Bu komutu açtıktan sonra oraya neler yazılacağını bilmiyorsanız CSGO Kodları yazımıza bakabilirsiniz ve bütün kodları görebilirsiniz.

 CSGO Komut Konsolu Nedir ?

Komut Konsolu Counter Strike: Global Offensive oyunundaki oyunun izin verdiği kodları kendiniz kişiselleştirebileceğinizi sağlayan bir eklenti.

CSGO Konsol Nasıl Açılır?

Oyunda konsolu açmak çok basit fakat genelde yeri karmaşık bir yerdedir, aşağıdaki adımları takip ederek konsolu açabilirsiniz.

1. Adım

İlk öncelikle Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.

2. Adım

Ayarlar sekmesinde’ki Oyun bölümüne tıklıyoruz. Geliştirici konsolunu aktif et bölümde ”Hayır” yazar. Eğer ”Evet” yazıyorsa ellemeyin.

3. Adım

Geliştirici konsolunu aktif et bölümünü ”Evet” yapıyoruz

4. Adım

Geliştirici konsolunu açtık. Şimdi klavyemizde bulunan ”ESC” tuşunun altındaki tuşa basıyoruz ve konsolumuz açılmıştır.

Evet bugün sizlerle CS:GO’nun bize sunduğu geliştirici konsolunu nasıl açacağımızı öğrendik şimdiden iyi oyunlar.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.