Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.05.2023

Merhabalar Leadergamer okuyucuları. Bu yazımızda sizlerle Dünyaca ünlü olan CS:GO oyununda CSGO konsol nasıl açılır onu anlatacağız. Detaylar Aşağıda. Bu komutu açtıktan sonra oraya neler yazılacağını bilmiyorsanız CSGO Kodları yazımıza bakabilirsiniz. Bu sayede, bütün kodları görebilirsiniz.

 CSGO Komut Konsolu Nedir?

Komut Konsolu Counter Strike: Global Offensive oyunundaki oyunun izin verdiği kodları kendiniz kişiselleştirebileceğinizi sağlayan bir eklenti.

CSGO Konsol Nasıl Açılır?

Oyunda konsolu açmak çok basit fakat genelde yeri karmaşık bir yerdedir, aşağıdaki adımları takip ederek konsolu açabilirsiniz.

  1. İlk öncelikle Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.
  2. Ayarlar sekmesinde'ki Oyunbölümüne tıklıyoruz. Geliştirici konsolunu aktif et bölümde ''Hayır'' yazar. Eğer ''Evet'' yazıyorsa ellemeyin.
  3. Geliştirici konsolunu aktif et bölümünü ''Evet'' yapıyoruz
  4. Geliştirici konsolunu açtık. Şimdi klavyemizde bulunan ''ESC'' tuşunun altındaki tuşa basıyoruz . Şimdi konsolumuz açılmıştır.

CS GO rütbe kaça kadar?

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) oyununda rütbe sistemi, oyuncuların becerilerine ve performanslarına dayalı olarak belirlenen bir sıralamadır. CS:GO'da rütbe sistemi, 18 farklı rütbe seviyesine kadar gider. En düşük rütbe, Silver I (S1) iken en yüksek rütbe, Global Elite'dir (GE). Rütbe sistemi, oyuncuların rekabetçi maçlardaki performanslarına, kazandıkları veya kaybettikleri maçlara, kişisel performanslarına ve eşleştirme sisteminin dikkate aldığı faktörlere bağlı olarak değişebilir.

İyi bir performans sergileyen oyuncular, daha yüksek rütbeler elde ederken, kötü performans veya ardışık mağlubiyetler, rütbe kaybına yol açabilir. Rütbe sistemi, oyuncuların yetenek seviyelerine göre maç yapmalarını sağlayarak daha adil bir rekabet ortamı oluşturur. Oyuncular, zamanla ve daha iyi performans gösterdikçe rütbe yükseltebilirler, ancak rütbe sistemi karmaşık bir yapıya sahip olduğu için kesin bir süre veya performansın belirli bir rütbe seviyesine ulaşmayı garanti etmediğini unutmamak önemlidir. Evet, bugün sizlerle CS:GO'nun bize sunduğu geliştirici konsolunu nasıl açacağımızı öğrendik. Şimdi, herkese iyi oyunlar.

Başka ne önerirsiniz?

Sitemiz üzerinde CS GO ile ilgili başka içerikler de var elbette. Sizlere önereceğimiz gerçekten çok fazla yazı mevcut. Fakat, biz bunları bir sayfa içerisinde bir araya getirdik. CS GO rehber ana sayfa yazımız içerisinde, sitemizde yer alan bütün CS GO rehberleri mevcut. Aklınıza gelen her türlü soruya bir yanıt var. Ayrıca, oyun içerisinde karşılaşacağınız sorunlara da yanıt getirdik. Bu sayede, oyunu çok daha rahat oynamanız mümkün olacaktır. Dahası, hileler ve kodlar da mevcut. Tabii, bu kodları nasıl gireceğinizi de detaylı bir şekilde anlattık. Bunlar ve çok daha fazlasını rehber ana sayfasında bulmanız mümkün.

CSGO nedir?

CSGO Konsol Nasıl Açılır yazımızda, oyundan da bahsetmek şart. Counter-Strike Global Offensive (CS:GO) çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı oyunudur. Ayrıca, 2012 yılında Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından yaratılmıştır. Counter-Strike serisinin dördüncü oyunu bu oyundur. Dahası, Global Offensive'in yapımı iki yıldan fazla sürdü. Sonra, Ağustos 2012'de Windows, macOS, Xbox 360 ve PlayStation 3 için çıktı. Ardından da 2014'te Linux için piyasaya çıktı. Valve, hem küçük denge yamaları hem de daha büyük özellik sürümleriyle oyuna düzenli güncellemeler sağlamaya devam ediyor.

Çeşitli hedef tabanlı oyun modları var. Bu sayede oyun, teröristler ve karşı teröristler olmak üzere iki takımı karşı karşıya getirir. Ayrıca, en sık karşılaşılan iki oyun türü var. Bunlardan biri teröristlerin aldığı rehineleri kurtarmaya çalışan Terörle Mücadele ekipleri. Bir diğeri de teröristler bomba yerleştirirken Terörle Mücadele ekipleri onları durdurmaya çalışır. Dahası, dokuz resmi oyun modu vardır. Bir de, her birinin kendine özgü benzersiz özellikleri vardır. Oyuncular, oyunun eşleştirme işlevi sayesinde özel Valve sunucularının yanı sıra benzersiz haritalara ve oyun stillerine sahip topluluk tarafından barındırılan sunucularda da oynayabilirler. Ardından, 2018'in sonlarında "Danger Zone" battle-royale oyun modu piyasaya çıktı.

CSGO Konsol Nasıl Açılır yazımızda, oyunun geçmişinden de bahsetmek gerek. Global Offensive ilk piyasaya çıktığında, eleştirmenler olumlu eleştiriler yaptı. Yani, oynanışı ve Counter-Strike serisine olan sadakatini övdü. Fakat bazı erken özelliklerini ve konsol ile PC sürümleri arasındaki tutarsızlıkları eleştirdi. Yayınlandığı günden bu yana Valve'ın Steam platformundaki en popüler oyunlardan biri oldu. Dahası, ayda tahmini 11 milyon oyuncuya ulaştı. Valve, Aralık 2018'de ücretsiz bir modele geçti. Bu sayede, kozmetiklerden para kazanmaya başladı.

Serinin uluslararası rekabetçi oyun mirası, oyunun canlı e-spor topluluğu ile devam ediyor. Oyun, profesyonel liglerde ve yarışmalarda mücadele eden takımlarıyla sıklıkla e-sporun en iyilerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Valve kimdir?

CSGO Konsol Nasıl Açılır yazımızda, bir de Valve ekibinden bahsedelim. Bellevue, Washington merkezli Valve Corporation, Amerikalı bir video oyunu geliştiricisi, yayıncısı ve dijital dağıtım şirketidir. Half-Life, Counter-Strike, Portal, Day of Defeat, Team Fortress, Left 4 Dead ve Dota'nın yanı sıra yazılım dağıtım platformu Steam'in arkasındaki şirkettir.

Eski Microsoft çalışanları Gabe Newell ve Mike Harrington 1996 yılında Valve'ı kurdu. 1998'de birinci şahıs nişancı oyunu Half-Life piyasaya çıktı. Ticari ve eleştirel bir başarıydı. Ayrıca, gerçekçiliği, senaryolu anları ve tutarlı hikayesi sayesinde FPS türü üzerinde kalıcı bir etki yarattı. 2000 yılında Harrington işi bıraktı. Half-Life 2, Valve'ın 2003 yılında Steam'i piyasaya sürmesinin ardından 2004 yılında piyasaya çıktı. Half-Life 2 olumlu eleştiriler aldı ve 2011 yılına kadar 12 milyon satış rakamına ulaştı. Yeni fizik sistemleri ve olay örgüsü ile karakterlere daha fazla vurgu içeriyordu. İki epizodik devam oyunundan ilki olan Half-Life 2: Episode One, 2006 yılında piyasaya çıktı. Episode Two, çok oyunculu TF2 ve bulmaca oyunu Portal ile birlikte ertesi yıl çıktı. 2011 yılında Portal 2 piyasaya çıktı. Dota 2, Valve'ın 2013 yılında piyasaya sürdüğü çok oyunculu bir çevrimiçi savaş arenası oyunudur.

2010'larda Valve daha az oyun üretti ve donanım ve sanal gerçeklik (VR) ile deneyler yaptı. Satışları düşük olan Steam Machine oyun makineleri serisiyle donanım pazarına girdi. Sonra 2015 yılında HTC Vive ve Valve Index VR başlıklarını piyasaya sürdüler. 2020'de, VR oyunu Half-Life: Alyx ile ile Half-Life serisine geri dönüş yaptılar geri dönüş yaptı. Steam Deck adlı taşınır bir oyun sistemi 2022'de Valve ortaya çıktı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.