Avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 24.05.2023

CS GO sıralamalarında yükselmek mi istiyorsunuz? Eğer oyunda gelişmeye hevesliyseniz mermi hedeflerinizi tutturmanız için fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Ayrıca bomba yerleştirmeleriniz için alıştırma yapmanızı ve sevdiğiniz haritalar için iyi stratejileri öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Her şey için kendinizi hazır hissediyor ve şimdi rütbenizi öğrenmek mi istiyorsunuz? O halde bu makalemizde sizler için CS GO rütbeler özelliğinin nasıl işlediğinden bahsedeceğiz. Yavaştan başlayalım.

CS GO nasıl rütbe alınır ve sıralama sistemi nasıl çalışır?

CS GO’da yeniyseniz rütbe edinmeniz biraz zaman alabilir. Kesinlikle, rekabetçi eşleştirmenin kilidini açmak için öncelikle Valve tarafından oluşturulan oyun modlarından herhangi birini oynayarak ikinci seviyeye ulaşmalısınız. Bunlar Basit Eğlence, Silah Yarışı, Yıkım, Tehlike Bölgesi ve Ölüm Maçı gibi modlar. CS GO rütbeler özelliğinde İkinci seviyeye ulaşmak size CS GO’nun dereceli maçlarına erişmenizi sağlayacaktır. 10 rekabetçi maç kazanana kadar sıralamanız gösterilmez. Çeşitli seviyelerden oyuncularla karışık oyunlara yerleştirileceksiniz. Genellikle oyuncular yerleştirme maçlarının yarısına kadar alt kademelerdeki oyuncularla karşı karşıya gelir.

Yeni bir hesapta oynadığınız için 10 galibiyete ulaşana kadar günde iki rekabetçi galibiyetiyle sınırlandırılacaksınız. Valve üst düzey rütbelere sahip oyuncular tarafından smurfing durumu ile mücadele etmek için, ne yazık ki bu sistemi getirmek durumunda kaldı. Çünkü bu durum eşitsizliğe neden oluyordu. Günde en fazla iki galibiyet alacağınızı varsayarsak dereceli eşleştirmelerinizin beşinci gününde rütbeniz size verilecektir. Yani 10 rekabetçi maç kazandığınızda yetenek grubunuz görünecektir.

Bu on galibiyeti kazandıysanız, kendinizi şimdi, performansınıza bağlı olarak 18 beceri grubundan birinde bulacaksınız. Ve istediğiniz kadar maç oynayabileceksiniz ancak yalnızca kendinizden daha yüksek veya daha düşük beş sıra içindeki oyuncularla sıraya girebileceksiniz. Tabii bu beş kişilik gruplar için geçerli değil. Başarılı veya başarısız maçlarınıza bağlı olarak sıralamanız her maçın sonunda hesaplanacak ve gerektiğinde size daha yüksek veya daha düşük bir rütbe grubu atanacaktır. Yani, CS GO rütbeler özelliği çok da karışık işlemiyor.

Rütbenizi kazandıktan sonra sıralamanız başlangıç ​​ekranındaki kullanıcı adınızın altında veya maç skor tablolarında kullanıcı adınızın sağında görüntülenecektir. Takım arkadaşlarınızın rütbelerini ancak onlarla bir gruptaysanız görebilirsiniz. Yetenek grubuna yerleştirmelerin ise nasıl işlediğini kimse tam olarak bilmiyor. Sıralamanız ve kazanma oranlarınız için tahminlerde bulunup zaman zaman soru işaretleri ile baş başa kalıyor olsanız da yapımcı Valve ise hiçbir bilgi vermiyor.

CS GO rütbeler

CS GO derecelendirme sisteminde 18 ayrı rütbe bulunuyor ve Gümüş 1’den başlayan bu rütbeler Dünyaca Seçkin olarak adlandırılan en üst seviyeye kadar gidiyor. Oyuncuların rütbe dağılımı göz önüne alındığında, en kalabalık grubu Altın Nova oluşturuyor, diğer rütbelerde daha az kişi var. Eğer bir ay boyunca hiç maç oynamazsanız beceri grubunuz ortadan kaybolur ve tekrar geri gelmesi için oynamanız gerekecek olduğunu hatırlatmakta fayda var.

En düşükten en yükseğe kadar tüm CS GO rütbeler:

1. Silver I [Gümüş I]

2. Silver II [Gümüş II]

3. Silver III [Gümüş III]

4. Silver IV [Gümüş IV]

5. Silver Elite [Seçkin Gümüş]

6. Silver Elite Master [Usta Seçkin Gümüş]

En düşükten en yükseğe kadar tüm CS GO rütbeler 2:

7. Gold Nova I [Altın Nova I]

8. Gold Nova II [Altın Nova II]

9. Gold Nova III [Altın Nova III]

10. Gold Nova Master [Usta Altın Nova]

11. Master Guardian I [Usta Muhafız I]

12. Master Guardian II [Usta Muhafız II]

13. Master Guardian Elite [Seçkin Muhafız]

En düşükten en yükseğe kadar tüm CS GO rütbeler 3:

14. Distinguished Master Guardian [Seçkin Usta Muhafız]

15. Legendary Eagle [Efsanevi Kartal]

16. Legendary Eagle Master [Usta Efsanevi Kartal]

17. Supreme Master First Class [Birinci Sınıf Üstün Usta]

18. The Global Elite [Dünyaca Seçkin]

CS GO'da nasıl hızlı bir şekilde rütbe atlarsınız?

Kısa sürede rütbe atlamanın en iyi yolu sizinle aynı hedefi paylaşan diğer oyuncularla oynamaktır. Ayrıca, takım arkadaşlarıyla sıraya giren oyuncuların tek başına sıraya giren oyuculara göre kazanma oranı daha yüksektir. Çünkü diğer oyuncular sizin kadar ciddi oynamayabilir. Sonuçta takımınıza gelen kişileri tanımıyor olacaksınız. Diğer ciddi oyuncuları bulmanın en iyi yolu topluluk sunucularında veya üçüncü taraf oyun forumlarında sizin gibi olan oyuncularla arkadaş olmaktır.

Bu nedenle eğer oyundaki dereceniz konusunda ciddi birisiyseniz tekli sıradan kaçınmayı deneyin. Diğer bir tavsiye olarak, takım oyunu oynarsanız ve ciddi insanlarla oynarsanız daha yüksek kazanma oranlarına sahip olursunuz diyebiliriz. Toksik oyuncularla yani maçı kasıtlı olarak sabote eden oyuncularla veya kazanmanızı umursamayan oyuncularla karşılaşma riskiyle karşı karşıya olacaksınız. Yani böyle bir durumda, oyundan alacağınız verim ve zevk düşebilir. Bu şekilde, CS GO rütbeler yazımızı da sonlandıralım.

Başka ne önerirsiniz?

Sitemiz üzerinde CS GO ile ilgili başka içerikler de var elbette. Sizlere önereceğimiz gerçekten çok fazla yazı mevcut. Fakat, biz bunları bir sayfa içerisinde bir araya getirdik. CS GO rehber ana sayfa yazımız içerisinde, sitemizde yer alan bütün CS GO rehberleri mevcut. Aklınıza gelen her türlü soruya bir yanıt var. Ayrıca, oyun içerisinde karşılaşacağınız sorunlara da yanıt getirdik. Bu sayede, oyunu çok daha rahat oynamanız mümkün olacaktır. Dahası, hileler ve kodlar da mevcut. Tabii, bu kodları nasıl gireceğinizi de detaylı bir şekilde anlattık. Bunlar ve çok daha fazlasını rehber ana sayfasında bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.