Crytek Warface Türkiye operasyonunu sona mı erdiriyor?

Crytek Warface Türkiye operasyonunu sona mı erdiriyor?

Neler olup bittiğini zamanla göreceğiz.

Crytek denildiği zamanda özellikle biz Türk oyuncularının göğsü kabarıyor. Bizler için önemli bir oyun şirketi olmasının sebebi, Crytek ekibinin başında Türk isimlerinin bulunuyor olması. Far Cry serisinin ilk oyunu, Crysis serisi, Warface ve son olarak da Hunt Showdown gibi oyunlarla karşımıza çıkmış bir şirketten bahsediyoruz. Tabii, Robinson: The Journey ve Ryse: Son of Rome gibi oyunların altında da imzaları bulunuyor. Haberimizin asıl konusuna dönersek; Crytek İstanbul’un 21 Kasım 2018 tarihinde İstanbul-İş Mahkemesinde bir duruşması bulunuyordu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Her İş Mahkemesi duruşması gibi bu duruşma da halka açık olarak yapıldı ve Leadergamer ekibi olarak biz de duruşmaya katılıp izledik. Dava üzerine yorum yapmayacağız lakin duruşma esnasında verilen bir ifade her ne kadar küçük gibi görünüyor olsa da, dikkatimizi çekti. Davacı tarafın avukatı tarafından, Crytek İstanbul çalışanı şahit Halit Altuntaş’a “Warface Türkiye’de kaç oyuncu var?” sorusu soruldu ve yemin altında olan şahit Halit Altuntaş “1000-1500 arası oyuncu var.” diyerek soruyu yanıtladı. Bu açıklamanın nasıl bir öneme sahip olduğunu merak ediyor olabilirsiniz, hemen ondan da bahsedelim sizlere.

WARFACE TÜRKİYE’NİN KADERİ NE OLACAK?

1000-1500 gibi bir oyuncu sayısı, basit bir mobil oyun için bile inanılmaz düşük bir sayı. Dünya çapında rekorlar kırmayı başarmış ve birçok platform üzerinde boy göstermiş olan Warface gibi bir oyun için durumun Türkiye için ne kadar iç yakıcı olduğunu gözler önüne seriyor. Bu durum da, Warface Türkiye operasyonu ile ilgili akıllarda soru işaretleri oluşmasına sebep oluyor. Çünkü böylesi bir oyuncu sayısı, Warface Türkiye konusunda işlerin Crytek ekibinin arzu ettiği yönde gitmediği anlamına geliyor. Oynaması ücretsiz bir oyun olan Warface’in, Türkiye’deki rakiplerinin anlık oyuncu sayısı 10.000’lerce iken Crytek gibi bir şirketin bu oyuncu sayısı hem üzücü hem de şaşırtıcı.

Crytek ekibinin B2B ortaklarından tarafımıza verilen bilgilere göre, Crytek’in ticari ilişkilerde paylaştığı oyuncu sayıları ile yeminli ifadede verilen oyuncu sayıları arasında büyük bir uçurum var. Warface Türkiye tarafında pazarlama yapmama, etkinlikler gerçekleştirmeme gibi durumlar da bizleri üzen bu gerçeği onaylar nitelikte. Hunt Showdown ile birlikte mali açıdan büyük bir gelişme elde ettiği düşünülen Crytek ekibinin Warface Türkiye operasyonunu gözden çıkarıyor olması söz konusu. Yine kaynaklarımıza göre, Crytek İstanbul çalışanlarının 2 aydır ödeme alamıyor olması verilen bilgiler arasında. Umarız ki Crytek ekibi küllerinden tekrar doğabilir ve tekrardan zirvelere oynayabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (5)

Bir Cevap Yazın

 1. Arda Çalışkan dedi ki:

  warface in kitlesi az ama kalitelidir
  zula csgo fln hep velet kaynar ama warface bi başkadır….

 2. furkan dedi ki:

  öncelikle oyuncuların neden bu kadar az olduğunu biliyorsunuz dur
  oyunu yılardır oynadım bu oyun gibi oyun var mı başka bilmem şahsen ben bile üzüldüm
  ama oyuncular oyunu bırakmadı sadece bir devre arasındalar :) düzelmesini bekliyorlar ama tam tersine oluyor bildim bileli ping sorunu var üstelik en saçma şekilde
  şunu da belirteyim bu oyundaki 1500 kişi diğer oyunlar da ki oyuncular la kıyaslanamaz warface oyuncusun da ki sabır hiç bir oyuncu da yok tur zaten bunu bilen bilir

  baktım da bu oyundaki sorunları anlatan kimse yok gerçi anlatan varda yerine ulaşmıyor
  her güncelleme de oyun daha da kötüye gitti umarım oyunu daha iyi yaparsınız ha burada (yavşak) insanları crytek e almayın hak edenleri alırsınız umarım bundan sonra

 3. Alparslan dedi ki:

  furkan kardesimize söyle bir cevap vermek istiyorum
  crytek istanbul ekibi isini belki düzgün yerine getirmiyor ama sonucta onlar da evine ekmek götürüyor ac mi kalsin adam amk

 4. RETRY06 dedi ki:

  p2win yapmasalardı oyunu ben dahil bir çok deneyimli oyuncu oyundan sogumayacaktı ..

 5. Ümit Polat dedi ki:

  Oyunun grafik ve sesten başka herşeyi vasat olursa kimsenin oynamaması normal. Ortalık keskinden geçilmiyor neden acaba çünkü mermi sizi uzayada gitseniz bulur. DUvar arkalarında ölmeler pingler ooo sürüyle hata dolu oyun her güncellemede dahada berbat olduğuna göre batması normaldir.

  PVE si bile garip çok hızlı gidersen arkandan spawn oluyo botlar. En çok oyuncuyuda oda listelemesinde kaybetti zaten PVE ve OP de 5 saat beklediğimi bilirim özellikle beklettim.

  Bunlar mantığı anlamamış oyuncu beklemeyi sevmez girer oynar çıkar bu kadar basit.