Crytek Türkiye Lansman Röportajı

Crytek Türkiye Lansman Röportajı

Oyun dünyasının dahi Türklerinden teknoloji yatırımı

Crytek bugün T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün‘ün ve Crytek’in kurucuları Cevat Yerli, Avni Yerli, Faruk Yerli‘nin katılımı ile, İstanbul’daki merkez ofisini resmi olarak açtı. Leadergamer.com.tr olarak oradaydık ve merak edilen soruları sorduk.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bugün, Çırağan Sarayı‘nda yapılan basın açıklamasında Crytek’in Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yapacağı yatırımlarıyla, gelecek planları ve Crytek’in Türkiye’ye gelişiyle  ilgili soruları yanıtlayan Yerli kardeşler ve Crytek İstanbul Genel Müdürü Serhat Bekdemir, en geç 3 ay içinde bir sürpriz ile karşımıza çıkacaklarını söyledi.

580549_10200207247493726_78643202_n

Yatırım ile ilgili konuşan Cevat Yerli, yeni açılan İstanbul ofisi ile Türkiye’ye 20 Milyon Euro yatırım yapılacağını, bu yatırım ile Türkiye’nin bölgedeki ihracat merkezi haline geleceğini söyledi. 150 üstün nitelikli personele istihdam sağlacağını belirten Cevat Yerli, şunları da ekledi: ” Tersine beyin göçünü teşvik etmek amacıyla, üretim odaklı teknolojinin geliştirilmesine öncelik verecek olan Crytek, dünyanın dört bir tarafında yer alan ofislerinde çalışan yaklaşık 50 Türk uzman ve mühendisin bilgi ve deneyimi bu konuda en değerli kaynaklardan biri olacak”.

CrytekIstanbulBasintoplantisi_17012013

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Crytek gibi oyun sektöründe önde gelen bir firmanın Türkiye’ye yaptığı yatırımın önemine değinen Serhat Bekdemir, “Crytek’in oluşturacağı ekosistem, yetiştireceği kalifiye insan kaynağı ve aktaracağı bilgi birikimi, Türkiye’nin oyun sektöründe dünya devleriyle yarışacak hale gelmesine yardımcı olacaktır.” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Genel Yayın Yönetmenimizin Cevat Yerli ve Serhat Bekdemir  yaptığı röportajı aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

  1. oguzhan OZCAS dedi ki:

    oyun sektörü böyle Türkiyede devam ederse önümüz açık ve ben 17 yaşında biri olarak yapay zeka ve grafik motorları geliştirmek istiyorum Battlefield 3 Crysis 3 gibi oyunların grafiklerinden bile daha iyi ve ekran kartlarını zorlamayacak şeyler üretmek istiyorum fakat tüm insanlara ben oyun yapmak istiyorum diyince bana alaycı bakmalarından nefret ediyorum…

  2. Bir Dost dedi ki:

    Hedeflerin çok güzel dostum, böyle devam et. Alaycı bakışları da boşver, bu memlekette başarılı insanlar pek sevilmez, büyük hedefleri olanlara da böyle bakılır hep ama takma sen.