Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.12.2016

Crytek'in Sofya stüdyosu, Crytek'in satın alımından önceki hali ile (Black Sea Studios) bağımsız olarak geri döndü.

arenaoffate-930x523

Crytek'in kapanacağı açıklanan stüdyolarından biri, bağımsız olarak geri döndü. 2001 yılında bağımsız geliştirici stüdyosu olarak kurulan Black Sea Studios, 2008 yılında yapılan satın alım ile Crytek bünyesine katılmıştı. Halk arasında Crytek Black Sea olarak bilinen, resmiyette ise Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da olması nedeniyle Crytek Sofya adını alan stüdyo, Crytek'in kapandığı açıklanan stüdyolar arasında yer aldı. Görünüşe bakılırsa Crytek stüdyoyu kapattı ama stüdyo kapanmak istemiyor.

İlk kurulduğu zaman stüdyonun başkanı olan ve Crytek bünyesine katıldığından beri stüdyodan sorumlu olarak görev yapan Vesselin Handjiev, yaptığı açıklama ile Crytek'ten ayrıldıklarını ve yeniden Black Sea Studios adı altında çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi. Crytek'ten önce Knights of Honor ve Worldshift oyunlarını geliştiren stüdyo, Crytek'e katılmalarıyla birlikte Crytek'in MOBA denemesi olan Arena of Fate'in geliştiriciliğini üstlenmeye başlamışlardı. An itibariyle Crytek'ten bağımsız olan Black Sea Studios'un hiç açıklanmamış yeni bir oyun üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Ayrıca stüdyo birçok pozisyonda yeni eleman alımı gerçekleştirdiğini de duyurdu!

Crytek'in yaşadığı mali kriz nedeniyle şirket hakkında yaptığımız son haberler, maalesef onların sorunları ve şirket içi problemleriyle ilgiliydi. Crytek, yaptığı son açıklamada yeni yol haritalarını ve izleyecekleri planlarını anlatmış, birkaç geliştirici stüdyosunu ise kapattığını duyurmuştu. Bu konuyla alakalı güncel ve detaylı bilgilere ise bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: gamesindustry.biz

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.