Menü
https://leadergamer.com.tr/black-desert-online-yeni-bir-sunucu/
Crytek 5 Aralık 2017 22:59

Crytek İstanbul da davalık oldu

Crytek Türkiye’de neler oluyor?


Crytek şirketi, Far Cry ve Crysis gibi yapımlarla hayatımızın bir parçası olmuş bir şirket, bildiğiniz üzere. Günümüzdeki görüntü kalitesi açısından başarılı olan CryEngine gibi bir oyun motorunun da arkasında bulunan şirket, arkasında bulunan Avni Yerli, Cevat Yerli ve Faruk Yerli 3’lüsü sebebiyle, Türk oyuncuları olarak milli bir gururumuz da olmuştu. Fakat, son zamanlarda şirket için işler biraz ters gidiyor gibi görünüyor. Zira, bugün paylaşılan bir Facebook gönderisi ile, Crytek İstanbul‘un da davalık olduğunu öğrendik. Haberimize konuk olan bu gönderi, Crytek İstanbul – Oyun Operasyonları Sorumlusu olan Volkan Turan tarafından paylaşıldı.

Sebebini merak eden okurlarımız için, davayı açan Volkan Turan tarafından paylaşılan gönderiyi de, hemen paylaşalım. Volkan Turan tarafından paylaşılan gönderide durum, “Pişttt! 25 Ekim itibariyle 3 yıl 7 ay çalıştığım şirket, kişisel husumetlerden dolayı tek taraflı olarak sözleşmemi feshetmiş bulunmakta arkadaşlar. Hakedişlerimi de vermemekte. Sadece bu hakedişlerimi almak için konuyu yargıya taşıdım, Crytek‘i bugün itibariyle mahkemeye verdim. Avukatım ve ben kazanacağımıza inanıyoruz, siz de inanın, hayırlısı artık. Dava süreci hemen bitmez ama dava sona erince mahkeme kararını ayrıca buradan paylaşırım. Bakalım gelecek neler getirecek… Ay çok heyecanlı.” şeklinde anlatıldı.

Volkan Turan tarafından paylaşılan gönderide bahsi geçen hakedişler, biraz kafa karıştırıcı olabilir. Hakedişlerden kasıt, maaş değil kesinlikle. Hatta Volkan Turan, maaş konusunda bir sıkıntı yaşamadığını da dile getirdi. Burada bahsi geçen hakedişlerin anlamı, tazminat ve benzeri şeyler. Davayı açan kişi de, zaten sadece hakedişlerini elde edebilmek için davayı açmış bulunuyor. Crytek İstanbul şirketi hakkında almış olduğumuz bu haberin benzerlerine, yurt dışındaki Crytek şirketlerinde de görmüştük. Umarız ki sonu hayırlı olur, her iki taraf için de.

Alper Dalan Editör