Crytek ekibinin Hunt: Showdown oyunundan ilk oynanış videosu

Crytek ekibinin Hunt: Showdown oyunundan ilk oynanış videosu

Tom Clancy's The Division oyunundan Dark Zone moduna çok benziyor, temel olarak tabii.

Crytek, şu sıralar yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Bu oyunu uzun bir zamandır da sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Daha geçen gün oyunun görselleri yayımlanmıştı ve bugün de, alfa öncesi bir sürüme ait oynanış videosu yayımlandı oyun için. Hunt: Showdown isimli bu yapıtın oynanış videosuna sizler de hemen aşağıdan göz atabileceksiniz ama öncelikle videodan öğrendiğimiz detaylardan bir bahsedelim. Tabii ki haberimizin devamında bu Hunt Showdown detayları!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Geliştirici ekipten gelen bilgilere göre oyun, öncelikle hem PvP, hem de PvE modlarına sahip olacak. Yani, hem yapay zekaya karşı, hem de gerçek oyunculara karşı oynayabileceğiz. Oyunun temelinde gerilim yatmakta. Geliştiricilerin dediğine göre, yüksek risk almak, yüksek ödülle size geri dönüyor. Fakat bu riski almayı çok düşünmeniz gerekiyor çünkü oyunda, “Permadeath” sistemi bulunuyor. Yani, oyun içerisinde 1 kez ölürseniz, o karakteriniz sonsuza kadar ölmüş oluyor. Topladığınız tüm eşyalar, tüm ilerlemeniz kayboluyor. Bu yüzden, atacağınız her adımda dikkatli olmanız, her riski hesaplamanız gerekiyor.

Oyunun oynanış temeli ise 3 farklı yapıdan oluşuyor. Öncelikle, öldüreceğiniz hedefi takip etmeniz gerekiyor. Hedef takibinde, bir dedektif modu bulunuyor. Bu dedektif moduna girdiğiniz zaman, dünya üzerindeki enerjileri görebiliyorsunuz. Bu kara enerjiler, tabii ki düşmanınızı size gösteriyor. Siz, bu dedektif modunda kara enerjileri gördükçe ve onlarla iletişime geçtikçe, ana hedefiniz, patron yaratığa daha da yaklaşıyorsunuz. Bu arada, oyunda belli noktalar ile iletişime geçtiğiniz zaman, patron yaratığın gözünden görebiliyorsunuz bir süre boyunca. Bu, bize bir filmi hatırlattı ama adını çıkartamıyoruz şu an.

Hunt Showdown

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yayımlanan Hunt Showdown oynanış videosunda, patron yaratık hakkında 3 ipucuna ulaştıktan sonra, harita üzerinde o yaratığın yeri belli oluyor ve oyunculara kalan tek şey, o bölgeye gidip, o yaratığın sonunu getirmek oluyor. Fakat o yaratıkla savaşmadan önce, kaybettiğiniz mermileri geri almanız gerek. Güçlenmeniz gerek. Bu noktada işin içine destek noktaları giriyor. Bu noktalara giderek, ekipmanlarınızı, silahlarınızı yenileyebiliyorsunuz ama bir sorun var: Oyunda PvP modu var ve bu yüzden diğer oyuncular, eşyalarınız için sizi öldürebilir. Bu yüzden, özellikle destek noktalarında çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Bahsi geçen patron savaşını kazandıktan sonra ise Hunt Showdown gerçekten başlıyor. Çünkü diğer gerçek oyuncular, sizin nerede olduğunu tamamen bilecek ve patron savaşından kazandığınız ödülü, sizden alabilmek için sizi öldürecek. Bu noktada, Tom Clancy’s The Division oyununun Dark Zone modunu örnek gösterebiliriz. Hatta oyun, neredeyse Dark Zone ile aynı diyebiliriz. PvP, PvE savaşlarının birlikte olması, ödülleri kazanabilmek için beklememiz, direkt olarak Dark Zone modunu hatırlattı bizlere.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.