Crytek, CryENGINE 3’ü Xbox One için yenilendi

Crytek, CryENGINE 3’ü Xbox One için yenilendi

CryENGINE 3, Xbox One için oyun geliştirmek için yenilendi.

Video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Crytek’in CryENGINE 3 yeni motorunu Microsoft’un yeni duyurulan “hepsi bir arada” oyun ve eğlence sistemi Xbox One için oyun geliştirmek üzere motorunu yeniledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Cry-Engine-3-big Xbox One’ın yazılım ve araç resmi lisanslı sağlayıcısı olan Crytek yakın zamanda hem platformu destekleyeceğini hem de CryENGINE 3 lisans sahiplerine bu sistem üzerinde kendi oyunlarını geliştirebilmeleri için gereken gelişmiş araçları sunacağını duyurdu.

Crytek Global İş Geliştirme Direktörü Carl Jones yaptığı açıklamada; ““İki yıl önce CryENGINE 3 ‘ün yeni nesil konsollar için hazır olduğunu duyurmuştuk. Aradan geçen zaman bize bu sözün doğruluğunu kanıtlıyor. Oyun geliştiriciler Xbox One için oyun geliştirmeye başladıkça sağlayacağımız güçlü teknoloji ve destek, CryENGINE 3 kullanıcılarının sektörde her zaman en önde olmalarını sağlayacak.” dedi.

Crytek’in CryENGINE 3 teknolojisi, dünyanın dört bir yanındaki lisans sahipleri tarafından satış rekorları kıran ve popüler online oyunların geliştirilmesinde kullanılmasının yanı sıra, sayısız ödül kazanan grafiklerin ve gerekli tüm oyun sistem ve araçlarının bir arada sunulduğu ilk oyun geliştirme çözümü olma özelliğini taşıyor olması ile dikkat çekiyor.

Crytek’in CryENGINE 3 teknolojisi, dünyanın dört bir yanındaki lisans sahipleri tarafından satış rekorları kıran ve popüler online oyunların geliştirilmesinde kullanılmasının yanı sıra, sayısız ödül kazanan grafiklerin ve gerekli tüm oyun sistem ve araçlarının bir arada sunulduğu ilk oyun geliştirme çözümü olma özelliğini taşıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hali hazırda Crysis 2 ve 3, Cabal 2Sniper: Ghost Warrior 2 ve Warface gibi oyunlarda kullanılan CryENGINE 3 bizleri daha da etkileyeceğe benziyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.