Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Crystal Dynamics, yeni The Avengers oyununa deneyimli geliştiriciler ekledi

Crystal Dynamics, yeni The Avengers oyununa deneyimli geliştiriciler ekledi

Dead Space ve Uncharted: The Lost Legacy oyunlarından tanınan geliştiriciler, bu projeye katıldı.

2017 senesinin başlarında, neredeyse tam 1 sene önce duyurulmuş olan The Avengers Project, yaklaşık 1 senedir sessiz bir şekilde geliştiriliyor. Marvel, Square Enix ve Crystal Dynamics ekiplerinin iş birliği ile geliştirilen bu oyunun geliştirilme sürecine de şimdi deneyimli geliştiriciler eklendi. Yapılan açıklamalara göre Crystal Dynamics ekibine 15 deneyimli isim eklendi ve bu isimlerden bir tanesi de Shaun Escayg. Bu isim daha önce Uncharted: The Lost Legacy oyununda yazarlık ve yönetmenlik yapmıştı. Shaun Escayg haricinde Electronic Arts ekibinden Stephen Barry de ekine katıldı. Stephen Barry ismi de Dead Space serisine ömrünü vermiş bir geliştirici tabii.

Crystal Dynamics, yeni The Avengers oyununa deneyimli geliştiriciler ekledi

The Avengers Project muhtemelen tekrar karşımıza E3 2018 sırasında çıkacaktır. Zaten Square Enix, şu sıralar sadece bu konferansa hazırlanıyor gibi görünüyor. Çünkü bu dağıtımcı ekip, yeni Tomb Raider oyununun da 2018 içerisindeki büyük bir video oyunu etkinliğinde gösterileceğini belirtmişti. Bu büyük video oyunu etkinliği de bizce sadece E3 2018 olabilir. Tabii bir de bu oyunun hangi şirketin sunumunda gösterileceği merak konusu. Square Enix genelde Tomb Raider serisinde Microsoft ile çalışıyor ama projenin içerisindeki Marvel de şu an Sony ile çalışıyor. Bu yüzden ekibin ne yapacağını çok merak ediyoruz.

The Avengers hakkında daha önce de, “Muhtemelen unutmuş olabilirsiniz ama Square Enix ekibinin elinde şu an The Avengers Project isimli bir video oyunu bulunuyor. Bu oyun eğer yanlış hatırlamıyorsak 1 sene önce filan duyurulmuştu ve çıkış tarihi hakkında herhangi bir açıklama da yapılmamıştı. Bugün ise Square Enix cephesinden gelen yeni raporlara göre ise The Avengers Project, önümüzdeki 12 ay içerisinde çıkabilir. Şirketin patronu olan Yosuke Matsuda, gerçekleştirdiği bir finansal sunumda bu bilgileri verdi. Yosuke Matsuda isminin dediğine göre şirket, 2019 finansal yılında ve devamındaki 1 sene içerisinde birçok video oyununu piyasaya sürecek ve bu oyunlardan bir tanesi de garanti olarak The Avengers Project olacak.” demiştik.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın