Crysis çoklu oyuncu seçeneklerinin tamamı 11 Eylül 2018’de kapatılacak

Crysis çoklu oyuncu seçeneklerinin tamamı 11 Eylül 2018’de kapatılacak

Açıklama, Crytek tarafından yapıldı.

Electronic Arts ve Crytek, Crysis oyunlarının tamamının çoklu oyuncu seçeneğinin 11 Ekim 2018’den itibaren artık erişilebilir olmayacağını açıkladı. Açıklamalarına göre, oyunlarını açık tutmak için gereken sayıda oyuncu yoktu. Zaten ilk oyunun sunucuları 2014 senesinin Mart ayında oyuncuların giriş yapamayacağı şekilde kapanıp GameSpy’a geçmişti. Crysis’in resmi Facebook sayfasından paylaştığı kısa metne göre girişler tamamen imkansızlaşacak. Crysis çoklu oyuncu seçeneğinin de popüler olmayışı göz önüne alındığında, sunucuların bu kadar uzun süre açık kalmasına şaşırdık.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Crysis çoklu oyuncu seçeneklerinin tamamı 11 Eylül 2018'de kapatılacak

Crysis çoklu oyuncu seçeneklerinin tamamı 11 Eylül 2018’de kapatılacak

Crytek, Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklamalarında, “Çevrim içi çok oyuncu seçeneği 11 Ekim 2018’den itibaren kullanılamayacak. Hizmeti sürdürmek ve tüm oyuncularımızın harika bir çevrim içi deneyime sahip olmasını sağlamak için gerekli sayıda oyuncuya sahip değiliz. Desteğinizi takdir ediyoruz ve tek oyunculu senaryo görevlerinin tadını çıkarmaya devam etmenizi umuyoruz.” ibarelerini kullandı. Facebook gönderisindeki yorumların büyük bir kısmı sunucuların kapanmamasını isteyenlerle dolu.

Bir diğer yandan oyuncular hem kendilerinin hem de Crytek’in kazanabileceği bir fikir ortaya atmışlar. Bu fikir, serinin ilk üç oyununu içerisinde bulunduğumuz güncel nesle yani 8. nesle yeniden yaparak PS4, Xbox One platformlarına getirmek. Hem açık sunucular sayesinde eskisine nazaran daha fazla oyuncu, bu tecrübeyi yaşayabilir hem de ortaya çıkan yeniden yapım sürümünün satışından Crytek kârlı çıkabilir. Bakalım oyuncularla Crytek’i orta yolda buluşturan bu fikir hayata geçecek mi?


Crysis
Crysis Remastered inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.