Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 25.08.2021

Paradox’un favori strateji oyunlarından olan Crusader Kings 3, konsollara çıkmasını bekliyorduk. Ve dün yapılan Xbox Gamescom sunumunda oyunun konsollara çıkacağını öğrendik. Ayrıca oyun Game Pass Konsol’a da geliyor. Strateji severler için gerçekten bu güzel haber.

Crusader Kings 3, PS5 ve Xbox Series X|S için çıkış yapacak

Dün yapılan Xbox Gamescom sunumunda oyun hakkında yeni bilgiler öğrendik. Crusader King 3 yeni nesil konsollara çıkış yapacak. Ancak çıkış tarihi için bir tarih verilmedi. Böylelikle oyun konsollara çıkan ilk strateji ve RPG oyunu olacak. Ayrıca oyun Xbox Game Pass Konsol’a da geliyor. Game Pass aboneleri için gerçekten muhteşem bir haber.

İlk olarak Eylül 2020’de PC için piyasaya sürülen Crusader Kings III, oyuncuları asil bir hanedanın lideri olarak gösteren bir orta çağ simülatörüdür. Crusader Kings III’ün baş yapımcısı Nils Ryborg, Xbox Wire‘a verdiği demeçte, “Onların kendi kişilikleri ve tercihleri ​​var ve aile reisi öldüğünde, seleflerinden çok farklı yeni bir hanedan lideri onların yerini alacak” dedi.

Peki Crusader Kings 3 nasıl bir oyun

“Savaşçı bir kral ölebilir ve krallığının bir diplomat, bir dindar bağnaz ve bir baştan çıkarıcı olmak üzere üç oğlu arasında bölündüğünü görebilir. Oynadığınız karakter, oyun boyunca kişiliklerine ve seçimlerine uyacak şekilde özel olarak tasarlanmış olaylar ve zorluklarla karşılaşacak. “Senin hedefin? İzlanda’dan Hindistan’a, İskandinavya’dan Orta Afrika’ya uzanan bir dünyada tarihin en büyük hanedanını yaratmak. Kan bağınızın ve aile geçmişinizin öne çıkma ve saygı görme iddianız olduğu bir dünyadasınız. Farklı kültürler ve dinler ayak tırnağına gider.”

Oyunun geliştirme ortağı Lab42, oyunun konsollar için özel olarak ayarlandığını belirtti. Oyunu yeni nesil konsollarda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.