PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularının birlikte oyun oynaması imkansız

PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularının birlikte oyun oynaması imkansız

Microsoft bu durumu gerçekleştirmek için uğraşıyor olsa da, boşa uğraşıyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz yıl, yani 2016‘da Microsoft tarafından Xbox Live özelliğini kullanan oyuncuların, Xbox One ile Windows 10 oyunlarını herkesle birlikte oynayabilecekleri konusunda açıklama yapılmıştı. Yani, eğer bir Windows 10 veya Xbox One platformunda Xbox Live özelliğini kullanan oyuncuysanız ve eğer geliştiriciler de desteklerse, diğer çevrim içi çoklu oyuncu ağlarına bağlanabilecektiniz. Fakat War Thunder geliştiricisi farklı düşünüyor bu konuda. Geliştiricinin dediğine göre PlayStation 4 (PS4) ve Xbox One oyuncularının birlikte oyun oynaması imkansız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS4 ve Xbox One oyuncularının birlikte oyun oynaması imkansız

Crossout‘un ve War Thunder‘ın geliştiricisi olan Gaijin‘in CEO koltuğundaki Anton Yudintsev, böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylüyor. Aslına bakarsanız hiç de haksız sayılmaz. Çünkü, eğer örnek vermek gerekirse, Psyonix, Rocket League ile denemiş ve başarısız olmuştu. Tek örnek Psyonix de değil hem de, CD Projekt RED de GWENT ile, Bandai Namco, Tekken 7 ile denemiş ve her 3 şirket de başarısız olmuştu.

Anton Yudintsev yaptığı açıklamalarda, “Crossout platformlar arası özelliği desteklemeyecek. War Thunder, PC ile PlayStation 4‘ü birleştirirken; Crossout, Xbox One‘da da bulunacak ve 2 farklı konsol arasında platformlar arası bağ kurmak mümkün değil.” dedi. Yani, PC ve PS4 ya da PC ile Xbox One arasında platformlar arası bağlantı kurmak mümkünken, PlayStation 4 ve Xbox One arasında platformlar arasında bağlantı kurmak mümkün değil.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.