Criterion Yeni Nesil İçin Yarış Oyunu Geliştiriyor!

Criterion Yeni Nesil İçin Yarış Oyunu Geliştiriyor!

Bundan daha güzel bir haber olabilir miydi? Burnout ve Need for Speed serilerinin geliştiricisi onlarca harika oyunun altında adı olan Criterion Games, görünüşe göre “yeni platformlar” için açık dünya bir yarış oyunu geliştiriyor.

Yapımcı ekip şu anda yeni oyunları için baş yazılım mühendisi ve yapay zeka programlayıcısı arıyor.

Her iki iş ilanı da “son teknoloji donanımlarda birinci sınıf oyunlar” geliştirmekten bahsediyor. Daha net olarak, baş yazılım mühendisinin ilanında “şu anda yeni platformlar için oyun geliştiren Criterion ekibine büyüme olacak” adaylar arandığı belirtiliyor.

Criterion, yapay zeka programcısını ise “gerçekçi, açık dünya yarış sürücülerinin” yapay zekalarını programlaması için istiyor.

Bu iki iş ilanının alakasına bakarsak, çok da uzun olmayan bir süre sonra yeni nesilde bir Burnout veya Need for Speed oyunu göreceğimizi tahmin edebilirsiniz!

Criterion’un bu nesilde Burnout Paradise ve Need for Speed: Hot Pursuit olmak üzere iki oyunu var. İkisinin de bu neslin en iyi yarış oyunlarından sayılmalarını göz önünde bulundurursak yeni nesil için endişe duymamız gerekmediğini düşünüyorum.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.