Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 09.03.2018

İlk olarak PlayStation 1 oyun konsolu ile hayatımıza giren Crash Bandicoot serisinin, bir Sony özel oyunu olma serüveni sona eriyor. Bilindiği üzere; ilk üç oyunun yeniden yapım versiyonu olan Crash Bandicoot N Sane Trilogy, Haziran 2017 sonunda PlayStation 4 için satışa sunulmuştu. Şimdiyse bu oyunun PC, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştireceği açıklandı. Önceden yayımladığımız haberler vasıtasıyla oyunun, bilgisayarlar ve diğer oyun konsolları için çıkabileceği söylentilerine yer vermiştik. Sonunda, oyunun PlayStation 4 dışındaki, saydığımız bu üç platform için piyasaya sürüleceğini de resmi olarak öğrenmiş oluyoruz. Ayrıca oyunun çıkış tarihi ve kutulu sürümünün fiyatı da belli oldu.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Crash Bandicoot N Sane Trilogy bu platformlar için ne zaman çıkıyor?

Uncharted serisini oyun severlere sunan Naughty Dog ekibi tarafından geliştirilen serinin yeniden yapım oyunu, 20 küsur yıl aradan sonra hayranlarıyla buluşmuştu. Şimdiye dek yalnızca Sony tarafından üretilen oyun konsollarında görmeye alıştığımız serinin yayılım politikası izleyeceği söyleniyordu. Dağıtıcılığı, Sony şirketinin yanı sıra Activision tarafından yapılan oyun; PC, Xbox One ve Nintendo Switch için 10 Temmuz 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Bilgisayar kullanıcıları ise oyunu, Steam platformu üzerinden indirebilecekler.

Oyunun kutulu satış fiyatının belli olduğunu da söyleyebiliriz. İnternet satış sitesi Amazon tarafından verilen listelere göre, saydığımız tüm platformlarda, bu video oyununu almak isteyen kullanıcılar 39,99 Dolardan satın alabilecekler. Ayrıca aynı internet sitesinde, PlayStation 4 için satışta bulunan oyunun, diğer platformlar için ön siparişe açıldığı görülüyor. Oyuna dair dijital satış fiyatlarının ise ülkemizdeki döviz kurlarına göre farklılık göstereceğini hatırlatalım. Nintendo Switch için değişmeyecektir ama ülkemizde faaliyet gösteren Xbox One ve Steam tarafından farklı bir fiyat politikasının uygulanacağını tahmin ediyoruz.

Bu haberin resmiyet kazanmasıyla birlikte, aklımızda bazı soru işaretleri de oluşmuyor değil. PlayStation 4 için birinci parti oyunu olan bir oyunun, diğer platformlar için satışa çıkması, diğer birinci parti oyunları da PC ve diğer oyun konsollarında görebileceğimiz anlamına gelir mi, bilemiyoruz şimdiden. Ne olursa olsun, Crash Bandicoot N Sane Trilogy oyununu merak eden, bir Sony oyun konsoluna sahip olmadığı için henüz oynayamamış oyuncuları mutlu edecek bir gelişme bu. Bakarsınız;  çok zor bir ihtimal ama belki Uncharted serisi için de benzer bir duyurular yapılır. Sizce de iyi olmaz mıydı?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.