Bir Counter-Strike oyuncusu, oyundan 1000 yıl süre ile banlandı

Bir Counter-Strike oyuncusu, oyundan 1000 yıl süre ile banlandı

Sebebi ise 15 yaşındaki bir kıza, sözlü tacizde bulunması.

Oyunlardaki banlanma sürelerini bilirsiniz. En başlarda uyarı alırsınız. Uyarılar ardından da ya günlük, ya aylık, ya yıllık, ya da sınırsız ban cezası ile karşı karşıya kalırsınız. Fakat bir Counter-Strike turnuva servisi olan ESEA, ban sürelerinde farklı bir tarife uyguladı ve iddiaya göre 15 yaşındaki kıza sözlü tacizde bulunan Reece “bloominator” Bloom isimli oyuncuyu, 3016 senesine kadar banladı. ESEA hesabı, 6 Haziran 3016 tarihine kadar banlı kalacak olan bu oyuncuya, 1000 yıllık veya 365,000 günlük bir ceza almış da diyebiliriz, durumu iyice abartmak adına.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bir Counter-Strike oyuncusu, oyundan 1000 yıl süre ile banlandı

Armor Esports takımının bir oyuncusu olan Reece “bloominator” Bloom, bu cezayı aldı çünkü iddiaya göre 15 yaşındaki kıza sözlü tacizde bulundu. Bahsettiğimiz bu olay, oyunun veya turnuvanın dışında, özel Twitter konuşmaları içerisinde yaşandı fakat Counter-Strike topluluğu ve bu topluluğa bağlı diğer topluluklar, bu tür durumlara kayıtsız kalamıyor. Kalmamalılar da zaten. Bu yüzden de 1000 senelik bir ban cezasına çarptırıldı bu oyuncu. Reece “bloominator” Bloom, aldığı bu ceza ile Kuzey Amerika bölgesinde en yüksek ceza alan Counter-Strike oyuncusu olarak da adını belgelere yazdırdı.

Eğer İngilizce bilginiz varsa ve bu tür sübyancı davranışları kaldırabiliyorsanız, veya duruma inanmak istiyorsanız, bahsi geçen konuşmaların bir kısmına buraya tıklayarak göz atabilirsiniz. Peki, tüm bu çirkin konuşmalar ve ceza ardından, bahsi geçen oyuncu ne yaptı? Reece “bloominator” Bloom, kendi Twitter hesabı üzerinden bir özür yazısı paylaştı fakat Twitter hesabı da bu olaylar ardından silindiği için özür gönderisine şu an ulaşamıyoruz. Fakat kendisi, “Bahane yok, yaptığım şey oldukça salakçaydı. Bu yüzden, öncelikle geçirdikleri başarılı sezonu mahvettiğim için Armor Esports ekibinden özür diliyorum. Ayrıca benim Counter-Strike kariyerimi destekleyen herkesten de özür diliyorum. Beni affetmezseniz, anlarım. ” şeklinde konuşmuştu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.