Menü
https://leadergamer.com.tr/pac-man-maker-bandai-namco/

Counter-Strike: Global Offensive

Yapımcı Valve Corporation, Hidden Path Entertainment
Dağıtımcı Valve Corporation
Tür
Çıkış Tarihi 21 Ağustos 2012
counter strike global offensive 18 Nisan 2017 22:52

Counter-Strike: Global Offensive oyuncusu, engeli sebebiyle zorbalığa maruz kaldı

Topluluğun ne kadar kötü bir hal alabildiğini birlikte gördük.


Oyuncu toplulukları genellikle oyuncuların birbirlerine destek çıkması ve büyük dostluklar kurmasıyla bilinirler, ancak bu her zaman böyle olmayabiliyor. Geçtiğimiz gün yaşanan bir olayda Counter-Strike: Global Offensive oyunun topluluğunun iyi insanlar kadar, kötü düşünceli insanlardan da oluştuğunu görmüş olduk. Bir oyuncu, üstelik iyi de oynayan bir oyuncu, engeli sebebiyle zorbalığa maruz kaldı ve ESEA maçından atıldı.

Counter-Strike: Global Offensive

Adam Bahriz, yani oyundaki adıyla Loop, topluluğun zehirli davranışlarıyla her gün uğraşmak zorunda kalan bir oyuncu. Doğuştan gelen bir hastalıktan dolayı kör ve sağır olan Adam Bahriz, bütün bunlara rağmen monitörün çok yakınında durarak da olsa oyun oynayabiliyor. Üstelik, “Efsanevi Kartal” rütbesine gelebilecek kadar yetenekli olan Loop, oyunun en rekabetçi üçüncü parti sistemlerinden ESEA’yı tercih ediyor. Ciddi bir rahatsızlık sebebiyle diş doktoruna gittikten sonra akıcı bir şekilde konuşmasını etkileyen bir tedavi olan Adam Bahriz, bu sebepten dolayı insanlar tarafından zorbalığa maruz bırakıldı.

Katıldığı maçta takım arkadaşlarına akıcı konuşmasını engelleyen bir rahatsızlığı olduğunu, ancak yine de takım ile iletişim halinde olacağını belirten Loop, hiç beklemediği bir tepki ile karşılaşıyor. Takım arkadaşları ona rahatsız edici olduğunu söylüyorlar ve zaten onu susturduklarını belirtiyorlar. Üstüne üstlük konuşmasını engelledikleri Adam Bahriz’i sadece bir tur kaybettikleri için takım ile iletişim kurmama sebebi ile oyundan atıyorlar ve hesabının geçici olarak yasaklanmasına sebep oluyorlar. Yaşanan olaylara tanık olmak istiyorsanız, hemen alttaki görüntüyü izleyebilirsiniz. Counter-Strike: Global Offensive topluluğunun bu hallere düştüğünü görmek bile bizleri üzmeye yetiyor. Dilerseniz buraya tıklayarak, Loop’un Twitch üzerinden düzenlediği canlı yayınlarına katılabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Yaşar Baturalp Editör