Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 16.08.2018

Valve, yeni bir güncelleme ile Counter-Strike: Global Offensive oyuncularını serinin efsanesi MP5 silahıyla buluşturdu. Yıllardır FPS oyuncularının vazgeçilmezi durumunda olan Counter-Strike serisinin en popüler silahlarından MP5, serinin en yeni oyununda bulunmuyordu. Bu hafta sunulan ve pek çok dengeleme içeren güncelleme ile birlikte bu yeni unsur da oyuna eklenmiş oldu.

Counter-Strike: Global Offensive MP5 silahı ile oyuncuların karşısında.

Çıkışından itibaren oyuncular tarafından beklenmesine rağmen bir türlü göremediğimiz MP5 sonunda karşımızda. Counter-Strike: Global Offensive oyunu için daha dengeli olduğu düşünülen MP7 ile değiştirilen MP5, yıllardır kendine yer bulamıyordu. SD modeli ile oyuna eklenen silahın orijinal hali bir susturucu takılı olarak geliyor. İsabeti ve hızı yeterince iyi olmayan bu silahın avantajının ise hızlı hareket etmenize olanak tanıması olduğunu söyleyebiliriz.

MP7 kullanan oyuncuların kendilerini kötü hissetmesine gerek yok, Valve bu silahı MP5 ile değiştirmeyi düşünmüyor. Her iki silah da oyunda birbirlerinden ayrı şekilde bulunacak ve oyuncuların kullanımına sunulacaklar. Rekabetçi oyunlarda da erişime açılan bu silahın çevrimdışı maçlarda da kullanılabilir olduğunu söylemeyi unutmayalım. Diyeceğimiz o ki, serinin efsanesi serinin en yaygın oyununa geri döndü.

Counter-Strike: Global Offensive yeni güncellemesi ile sadece MP5'i oyunculara getirmiyor. Windows XP ve Windows Vista kullanıcıları için Panorama arayüzünün kullanılmasını sağlayan güncellemenin de bu olduğunu söylemeliyiz. Bütün bunların yanı sıra pek çok dengeleme ve bağlantı sorunu da güncelleme ile birlikte giderilmiş durumda. Şu andan itibaren Steam üzerinden oyununuzu güncelleyebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.