Counter-Strike: Global Offensive için yeni bir operasyon ve oyun modları yayımlandı

Counter-Strike: Global Offensive için yeni bir operasyon ve oyun modları yayımlandı

Özellikle Trigger Discipline oyun modu çok eğlenceli görünüyor.

2016 senesinde sadece 1 kez karşımıza Counter-Strike: Global Offensive operasyonu çıkmıştı. O operasyon ardından da geliştirici ekipten hiçbir haber alamamıştık yeni operasyonlar hakkında. Daha önce, yaz aylarında bir operasyon geleceği söyleniyordu oyuna ama henüz yaz aylarına girmiş sayılmayız, değil mi? Yine de Valve erken davrandı ve Counter Strike Global Offensive için yeni bir operasyonu oyuna ekledi. Yeni operasyonun adı ise, Operation Hydra. Bu operasyon tam 18 hafta boyunca oyunda aktif kalacak. Bu yüzden, şimdiden tadını çıkartmaya başlayın isterseniz. Bu operasyon ile oyuna neler eklendiğini de haberimizin devamında sizlerle paylaşacağız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Counter Strike Global Offensive Counter-Strike: Global Offensive için yeni bir operasyon ve oyun modları yayımlandı

Operation Hydra ile Counter-Strike: Global Offensive oyunumuza yeni topluluk haritaları ekleniyor. Tahmin edebileceğiniz gibi yeni senaryo görevleri ile birlikte bir Operasyon Geçişi ögesi de ekleniyor. Yükseltilebilir Operasyon jetonu, etkinlik tecrübe puanı ve sıralamalar, Operasyon silahları düşürme şansı ve Operasyon kutuları ise cabası. Fakat bu yenilikler aslında hiçbir şey. Çünkü oyuna bu operasyon ile eklenen asıl önemli şey, Hydra Etkinlikleri olarak geçiyor.

Counter Strike Global Offensive Hydra Etkinlikleri, temelinde yeni oyun modları aslında. Bu oyun modları, her hafta, sırayla, 1 kez karşımıza çıkacak. Bu oyun modlarından bir tanesi, Wingman olarak geçiyor. Wingman oyun modunda 2’ye 2 karşılaşmalar gerçekleşiyor ve 16 raunt içerisinden en çok raunt kazanan, oyunu da kazanıyor. Weapons Expert ise bir diğer oyun modu. Bu oyun modu, 5’e 5 oynanıyor ve 30 raunt içerisinden en çok raunt kazanan, oyun modunu da kazanıyor. Fakat bu oyun modunda ufak bir detay var: 1 kez satın aldığınız silahı eğer kaybederseniz, bir daha tekrar alamıyorsunuz. Yani, oyun sizleri sürekli yeni silah kullanmaya, denemeye itiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yeni Counter Strike Global Offensive operasyonu ile gelen War Games,  son oyun modu ama bu mod biraz daha farklı. War Games dahilinde oyuna 6 farklı oyun modu ekleniyor ve oyuncular, War Games sırası geldiği zaman bir oylama yaparak, bu 6 moddan bir tanesini seçiyor. Bu 6 moddan ilki Heavy Assault Suit. Bu oyun modu, bildiğiniz bomba imha etme modu ama oyuncular, dev gibi bir zırh alabiliyor bu mod içerisinde. Headshots Only ise adından da anlayabileceğiniz gibi bir ölüm maçı ama sadece kafadan vuruşlar sayılıyor. Hunters-Gatherers ise başka bir mod. Bu mod dahilinde, ölen oyuncular bir künye düşürüyor ve sizin oyunu yenmek için bu künyeleri toplamanız gerekiyor. Call of Duty serisinden bildiğimiz Kill Confirmed modu yani.

Şimdi sıra geldi son 3 Counter-Strike: Global Offensive moduna. Fakat bu son 3 mod, ilk 3 mod kadar sıkıcı değil. Eğlenceli modlardan ilki Stab Stab Zap. Bu mod dahilinde sadece bir bıçağınız var ve sınırsız cephanelikli bir Taser silahınız var. The Flying Scoutsman modunda ise yer çekimi yok. Trigger Discipline isimli son oyun modu ise tüm modlar arasından en eğlencelisi olarak görünüyor. Çünkü, bu mod dahilinde eğer düşmanınızı ıskalarsanız, sizin canınız düşüyor ve sonucunda ölüyorsunuz. Bu yüzden, nişan alabiliyorsanız, karşınızdakini öldürün ama nişan alamıyorsanız, sadece kaçın. Mutlaka birileri sizi vuramadığı için ölecektir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.