Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: LeaderGamer, Editör Yazım tarihi: 12.08.2011

Valve, bu sabah söylenti olan Counter Strike: Global Offensive’i duyurdu.

Oyun, 2012’de PS Network, Xbox Live Arcade ve Steam üzerinden satışa sunulacak ve tam 12 yıl önce çıkmış olan takım bazlı taktiksel oynanışı baz alacak.

Global Offensive yeni silahlar, haritalar, karakterler içerecek. Yeni oyun modları, matchmaking, lider tabloları ve bunlara ek olarak klasik CS’nin içeriğinin güncellenmiş hallerini bulunduracak.

Valve pazarlama merkezinden Doug Lombardi, Ağustos 1999’da hayatına sadece bir mod olarak başlayan Counter Strike’ın, dünyanın en çok oynanan online-aksiyon PC oyunu olmasının büyük bir sürpriz olduğunu söyledi.

“Geçtiğimiz 12 yıldır Counter-Strike dünyanın en çok oynanan PC oyunlarından biri olarak kabul görüyor ve bu başarısını tüm serinin 25 milyon satmasıyla ve turnuvalarla sürdürüyor. CS: GO ile Counter-Strike’ın sevilen oynanışını genişletme sözü verirken, bunu yeni-nesil konsollar ile Mac’in yanı sıra PC oyuncularına da sunuyoruz.”

Oyun, Seattle stüdyosu Hidden Path Entertainment ve Valve işbirliği ile geliştiriliyor.

Oyunun 2012 başlarında çıkması bekleniyor ve bu yıl, PAX Prime ile Eurogamer Expo’da oynayabileceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.