Engelli Counter-Strike: Global Offensive oyuncusu, bağış yağmuruna tutuldu

Engelli Counter-Strike: Global Offensive oyuncusu, bağış yağmuruna tutuldu

Engeli sebebiyle zorbalığa maruz kalan oyuncu, adeta topluluk tarafından korundu.

Oyuncu topluluklarının iyi ve yardımsever insanların yanı sıra maalesef ki zorbalıkla kendini mutlu eden insanlardan da oluştuğunu bazen fark ediyoruz. Çok sayıda oyuncusu bulunan Counter-Strike: Global Offensive de bu konuda kırılgan olan oyunlardan bir tanesi. Geçtiğimiz gün yaşanan bir olayda, bir oyuncu sırf engeli dolayısıyla konuşamadığı için zorbalığa maruz kalmıştı. Oyuncuya adeta sahip çıkan oyuncu topluluğu, Twitch yayını sırasında bu oyuncuyu bağış yağmuruna tutarak destekledi.

Counter-Strike: Global Offensive

17 yaşındaki Adam “Loop” Bahriz, hobi olarak Counter-Strike: Global Offensive oynuyor ve oynarken Twitch üzerinden canlı yayın yapıyor. Doğuştan gelen bir hastalık sebebiyle büyük ölçüde kör ve sağır olan Adam Bahriz, bütün bunlara rağmen çok sevdiği oyunlara veda etmiyor. Geçtiğimiz günlerde, maçına denk gelen bazı oyuncular konuşmasını zorlaştıran bir hastalığı sebebiyle onu oyun içerisinde susturmuşlardı. Üstelik kendi susturdukları bu oyuncuyu da, takım ile iletişim kurmadığı için maçtan atmışlardı.

Bizlerin de sizlerle paylaştığı bu haber üstüne Counter-Strike: Global Offensive topluluğu bir anda harekete geçti. Loop’un Twitch üzerindeki canlı yayınını anlık 5000’den fazla kişi seyretmeye başlarken, yüzlerce dolar bağış yapıldı. Bu bağışların yanı sıra Twitch ile de anlaştığını açıklayan Adam Bahriz, yaşananların hayatını değiştirdiğini söyledi. Aldığı bağışlar sayesinde önceden bütçesinin yetmediği bir göz operasyonunu geçirebileceğini söyleyen oyuncu, çok mutlu olduğunu da ekledi. Ne diyelim, yaşanan bu kötü olayın üzerine topluluğun davranışı gerçekten takdire şayan.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın