Counter-Strike: Global Offensive, 30 milyon satış rakamına ulaşmak üzere

Counter-Strike: Global Offensive, 30 milyon satış rakamına ulaşmak üzere

Valve, uzak durması gereken, "3" rakamına yaklaşıyor.

PC oyuncularının vazgeçilmez oyunlarından bir tanesi olan, birçok gence Rusça konuşmayı bile öğreten Counter-Strike: Global Offensive, 30 milyon satış rakamına ulaşmak üzere. SteamSpy verilerine göre şu an oyun, 29,930,439 adet kullanıcıya sahip ve 9,252,030 civarında oyuncu tarafından oynandı. Geçen gün ise sadece 556,544 kişi bu oyunu oynamayı tercih etti. Yani Counter-Strike Global Offensive, şu sıralar Valve ekibinin uzak durmayı tercih ettiği bir rakama doğru ilerliyor. Bu rakamı hepimiz biliyoruz: 3.

Counter-Strike: Global Offensive için en son yeni bir operasyon yayımlanmıştı ve bu operasyon, mutlaka oyuncu sayısını olumlu yönde etkilemiştir. Ayrıca önümüzde Steam Yaz İndirimleri 2017 var ve bu indirimler sırasında Counter-Strike Global Offensive, mutlaka indirime girecektir. Bu noktada da oyun yepyeni oyuncular kazanacaktır. Bu arada, oyuna gelen yeni operasyon hakkında oldukça detaylı bilgiler vermiştik size. O bilgileri, hemen aşağıdan sizlere tekrar aktaralım.

Counter-Strike Global Offensive, 30 milyon satış rakamına ulaşmak üzere

Counter-Strike Global Offensive: Operation Hydra

Operation Hydra ile Counter-Strike: Global Offensive oyunumuza yeni topluluk haritaları ekleniyor. Tahmin edebileceğiniz gibi yeni senaryo görevleri ile birlikte bir Operasyon Geçişi ögesi de ekleniyor. Yükseltilebilir Operasyon jetonu, etkinlik tecrübe puanı ve sıralamalar, Operasyon silahları düşürme şansı ve Operasyon kutuları ise cabası. Fakat bu yenilikler aslında hiçbir şey. Çünkü oyuna bu operasyon ile eklenen asıl önemli şey, Hydra Etkinlikleri olarak geçiyor.

Counter Strike Global Offensive Hydra Etkinlikleri, temelinde yeni oyun modları aslında. Bu oyun modları, her hafta, sırayla, 1 kez karşımıza çıkacak. Bu oyun modlarından bir tanesi, Wingman olarak geçiyor. Wingman oyun modunda 2’ye 2 karşılaşmalar gerçekleşiyor ve 16 raunt içerisinden en çok raunt kazanan, oyunu da kazanıyor. Weapons Expert ise bir diğer oyun modu. Bu oyun modu, 5’e 5 oynanıyor ve 30 raunt içerisinden en çok raunt kazanan, oyun modunu da kazanıyor. Fakat bu oyun modunda ufak bir detay var: 1 kez satın aldığınız silahı eğer kaybederseniz, bir daha tekrar alamıyorsunuz. Yani, oyun sizleri sürekli yeni silah kullanmaya, denemeye itiyor.

Yeni Counter Strike Global Offensive operasyonu ile gelen War Games,  son oyun modu ama bu mod biraz daha farklı. War Games dahilinde oyuna 6 farklı oyun modu ekleniyor ve oyuncular, War Games sırası geldiği zaman bir oylama yaparak, bu 6 moddan bir tanesini seçiyor. Bu 6 moddan ilki Heavy Assault Suit. Bu oyun modu, bildiğiniz bomba imha etme modu ama oyuncular, dev gibi bir zırh alabiliyor bu mod içerisinde. Headshots Only ise adından da anlayabileceğiniz gibi bir ölüm maçı ama sadece kafadan vuruşlar sayılıyor. Hunters-Gatherers ise başka bir mod. Bu mod dahilinde, ölen oyuncular bir künye düşürüyor ve sizin oyunu yenmek için bu künyeleri toplamanız gerekiyor. Call of Duty serisinden bildiğimiz Kill Confirmed modu yani.

Şimdi sıra geldi son 3 Counter-Strike: Global Offensive moduna. Fakat bu son 3 mod, ilk 3 mod kadar sıkıcı değil. Eğlenceli modlardan ilki Stab Stab Zap. Bu mod dahilinde sadece bir bıçağınız var ve sınırsız cephanelikli bir Taser silahınız var. The Flying Scoutsman modunda ise yer çekimi yok. Trigger Discipline isimli son oyun modu ise tüm modlar arasından en eğlencelisi olarak görünüyor. Çünkü, bu mod dahilinde eğer düşmanınızı ıskalarsanız, sizin canınız düşüyor ve sonucunda ölüyorsunuz. Bu yüzden, nişan alabiliyorsanız, karşınızdakini öldürün ama nişan alamıyorsanız, sadece kaçın. Mutlaka birileri sizi vuramadığı için ölecektir.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın