Conan Exiles için gelen yeni yamanın boyutu tam 14 GB

Conan Exiles için gelen yeni yamanın boyutu tam 14 GB

Funcom, oyunu neredeyse baştan aşağıya tekrar indiriyormuş gibi hissettiren bir yama yayımladı.

2 Mart 2017 tarihinde, 13:21’de yayımlanan Conan Exiles yama notları ile beraber çıkan ve boyutundan da anlaşılacağı üzere, oyunu resmen neredeyse baştan aşağıya sıfırdan indiriyormuş gibi hissettiren yamanın boyutu 14 GB. Birkaç günde bir çıkan bazen 10 MB, bazen 300 MB, bazen de 500 MB boyutlarını gören yamalara alışmıştık, fakat bu biraz fazla büyük. Boyutun bu kadar büyük olmasının sebebi ise, grafik materyallerinin ve dokuların tekrar düzenlenmesiymiş, yamada yazan notlara göre.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Funcom Conan Exiles 2

Lafı çok fazla uzatmadan, yama ile değişen içeriklerden bahsetmeye başlayalım. Öne çıkan değişiklikler arasında, oyunun açıklarından olan patlayan kavanozların tepesine zıplamak ve kendi bedeninizi tekrar tekrar hasat etme düzeltildi. Mızrakla vurulan alternatif vuruş, açık düzeltilene kadar iptal edildi. Eşya isimleri ve açıklamaları düzeltildi. Sunucular, yamanın söylediğine göre artık daha hızlı başlatılabilecek. Asya sunucuları, artık Asya’da bulunan sunucu donanımlarına taşındığı için, Asyalı oyuncular artık daha az gecikme ile oynayabilecek. Oyun sunucuları kiralama konusunda da yenilikler bulunuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Öne çıkartılmamış, fakat bizim gözümüze çarpan önemli gelişmelerden söz edelim biraz da. İnceleme yazımızda da bahsetmiş olduğumuz PvP özelliği, sunuculardaki yöneticiler tarafından zamana göre kısıtlanabilecek ve istenilen zaman aralığına ayarlanabilecek. Oyuncuların ve bilgisayarın verdiği hasar yönetilebilecek. Performans ve teknik açıdan düzeltmeler de büyük bir önem taşıyor. Sunucuların daha hızlı açılabilmesinden zaten bahsetmiştik. Bunun yanı sıra, oyunun bellek kullanımında optimizasyonlar gerçekleştirildi, sunucuların başlatılma aşamasında karşılaşılan hatalar düzeltildi ve yöneticileri ilgilendiren en önemli gelişme olarak, sunucuların başlatılması esnasında karşılaşılan sunucuların sıfırlanması hatası düzeltildi. Eğer olur da karşılaşırsanız böyle bir durum ile, Funcom ile iletişime geçebilirsiniz. Bunlar dışında da birçok önemli değişiklik gelmiş. Eğer Conan Exiles’da yapılan değişiklikleri kontrol etmek isterseniz, buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfada, bu devasa yamanın yaptığı değişikliklere bakınabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.