Battlefield 5, Combined Arms adında bir co-op modu sunacak

Battlefield 5, Combined Arms adında bir co-op modu sunacak

Arkadaşlarınız ile birlikte İkinci Dünya Savaşı'nın duyulmamış hikayelerini oynayabileceksiniz.

EA DICE tarafından düzenlenen canlı yayın ile birlikte uzun süredir beklediğimiz Battlefield 5 tüm detaylarıyla duyuruldu. Seride uzun süredir görmediğimiz co-op modu, oyunun oyunculara sunacağı farklı deneyimlerden bir tanesi. Bad Company 2 ile birlikte de gördüğümüz bu mod, İkinci Dünya Savaşı’nın daha önce duyulmamış hikayelerini arkadaşlarınızla yaşamanızı sağlayacak. Karşınızda, Combined Arms.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5

Uzun süredir bir co-op modu sunmayan seri, bu seneki oyun ile birlikte büyük bir yenilik görecek diyebiliriz. Dayanışmalı oyuna aslında çok da uzak olunmadığının en iyi örneği ise Bad Company 2’de gördüğümüz Onslaught modu. DICE, başarısız yapay zekalar sebebiyle Battlefield 3’ün co-op modunda pek başarılı olamasa da bunun yenilikleri kapatmadığını fark ediyoruz. Battlefield 5 ile birlikte co-op modu geri dönüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EA DICE tarafından “Combined Arms” olarak adlandırılan oyun modu, ana oyunun içerisinde yer alacak. Temel olarak düşünürsek bir senaryo yaratıcısı diyebileceğimiz bu mod, dört oyuncuya kadar takımlar kurmanıza izin verecek. Farklı görevlerin birleştirilerek bir araya getirildiği ve tek haritada sunulduğu bu oyun modunda neleri beklemeniz gerektiği bu sayede sürpriz olarak kalacak. Aslında bunun oyunun dinamik olmasına büyük bir katkıda bulunacağını da söyleyebiliriz.

Battlefield 5, Combined Arms ile neler sunacak?

DICE, Combined Arms hakkında çok fazla bilgi paylaşmamış olsa da neleri beklememiz gerektiğini biraz olsun biliyoruz. Çok oyunculu deneyime stressiz bir başlangıç yapmanızı sağlayacağı söylenen co-op modunun zorluk düzeyini bu şekilde tahmin etmek mümkün. Diğer taraftan ise, oyunun çok oyunculu moduna dair pek bir bilgimizin bulunmaması bizi bilinmezliğe sürüklemeye devam ediyor. Battlefield 5, 19 Ekim 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkış yapacak.


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.