Menü
https://leadergamer.com.tr/battlegrounds-anime-oldu/
Coffee Lake , Intel Core i7-8700K 22 Temmuz 2017 18:33

Coffee Lake temelli, Intel Core i7-8700K işlemcisi sızdırıldı

Intel ekibinin en büyük ve en önemli işlemcisi olmaya hazırlanan Intel Core i7-8700K, bakalım bu özellikler ile oyuncuların beklentisini karşılayabilecek mi?


Intel ekibinin 8. nesil işlemci ailesi olmaya hazırlanan Coffee Lake temelli işlemcilerin, en önemlisi sızdırıldı. Intel Core i7-8700K ismini taşıyacak olan bu işlemci, sızdırılan bu bilgilerde, neredeyse tüm detaylarını, oyunculara verdi. Bu bilgilere göre Intel Core i7-8700K, 6 çekirdek olacak ve 12 Thread içerecek. Standart olarak 3.7 GHz hızında çalışabilecek olan bu işlemci, turbo modu ile 4.3 GHz değerine kadar yükselebilecek. Tabii bu değer, işlemciyi tek çekirdekte çalıştırırsanız ulaşılabilir olacak. Çift çekirdek modunda maksimum 4.2 GHz ve geri kalan tüm çekirdeklerin kullanımında da maksimum 4.0 GHz değeri ulaşılabilir olacak.

Coffee Lake temelli, Intel Core i7-8700K işlemcisi sızdırıldı

Tabii sızdırılan tek işlemci Coffee Lake temelli, Intel Core i7-8700K işlemcisi olmadı. Aynı aileden 2 farklı işlemci daha sızdırıldı. Bu işlemcilerin adı henüz bilinmiyor ama her iki işlemcinin de 6 çekirdek olduğu gözüküyor. Ayrıca bu iki işlemci, ayrı ayrı, 3.6 ve 4.2 hızlarında çalışıyor. Henüz bu işlemciler hakkında pek fazla bir şey bilmiyoruz ama AMD ekibinin Ryzen ile güçlü bir şekilde geliyor olması, Intel ekibini ciddi anlamda harekete geçirmiş görünüyor. Çünkü daha önceki sızdırılan bilgilerde, Intel ekibinin Coffee Lake temelli, Intel Core i7-8700K işlemcisi ve aynı ailenin diğer işlemcileri ile daha farklı planlarının olduğu görünüyordu.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR merakınız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir.

Eğer tüm bunlar ilginizi çekmediyse ve bir PC oyuncusuysanız, Radeon RX 580 8GB ile GeForce GTX 1060 6GB karşılaştırması yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz. İki kart da gerçekten ilgi çekici sonuçlar veriyor. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör