Code Vein, Bandai Namco tarafından 2019 senesine ertelendi

Code Vein, Bandai Namco tarafından 2019 senesine ertelendi

Bandai Namco ertelemenin sebebini ise oyuncuların beklentilerini aşmak olarak nitelendiriyor.

27 Eylül 2018 tarihinde çıkması beklenen oyun Code Vein hakkında tatsız haberler geldi. Bandai Namco Studio tarafından geliştirilen ve Bandai Namco Games tarafından dağıtılan oyun 2019 senesine ertelendi. Haber henüz resmi Twitter hesaplarında paylaşılmasa da Bandai Namco Entertainment’ın Amerika ve Asya bölümleri ayrı ayrı açıklamalarda bulundu. Aksiyon rol yapma oyunu türünde geliştirilen oyunu Strange Telephone’dan hatırlayabileceğiniz Yuta Yamamoto tasarlıyor. Oyun E3 2018 etkinliğinde duyurulmuş ve 10 dakikalık oynanış videosu gösterilmişti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Code Vein, Bandai Namco tarafından 2019 senesine ertelendi

Code Vein, Bandai Namco tarafından 2019 senesine ertelendi

Bandai Namco’nun açıklamaları göz önüne alındığında iptal edilmesindeki sebep, oyunculara daha iyi bir tecrübe yaşatmak ve hayranların beklentisini karşılamak olarak belirtilmiş. Dağıtıcı ekibin Amerika ayağından ve pazarlamadan sorumlu üst düzey başkan Eric Hartness, “Code Vein son dokuz ay boyunca geliştirme sürümleriyle hayranlardan olumlu geri bildirimler aldı. Bu geri dönüşlerle birlikte oyunu çok daha iyi geliştirmek ve beklentileri aşmak için erteleme kararı aldık. Bunun kararını almak zor oldu fakat bizce doğru olanı yaptık.” dedi.

Bandai Namco Asya, Amerika açıklamasına oldukça paralel bir şekilde, “Geçtiğimiz aylar için oyunun geliştirme sürümleri konusunda bize büyük ölçüde olumlu geri dönüş yaptıkları için hayranlara teşekkürler. Beklentilerinizin üstünde bir oyun deneyimi yaşayabilmeniz adına oyunu erleme kararı aldık.” şeklinde açıklama yaptıktan sonra genel müdür Rainel Tan, “Zor karardı fakat oyunu oynayan kişiler en son sürümü oynamaya başladıklarında bu kararımızda haklı olduğumuzu görmelerini umuyoruz.” şekilde ekleme yaptı.

Kıyamet sonrası dünyayı kendine atmosfer olarak seçen oyun tipik bir aksiyon rol yapma oyununun bütün elementlerine sahip olacak. Düşmanlarınıza kendi yaratacağınız karakterinizle çarpışacağınız oyun dövüş sistemiyle ön plana çıkıyor. Çeşitlilik vaat eden oyunda silah, beceri gibi teçhizatlarınızı dilediğiniz gibi kişiselleştirebilieceksiniz. Güçlü yapay zekası da oyuna keyif katan bir diğer element. Code Vein PC, PS4, ve Xbox One için geliştirilme aşamasında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.