Menü
https://leadergamer.com.tr/killzone-2-osd-odulu-aldi/

CoD: Black Ops Silah Listesi

Activision’ın yapımcılığını üstlendiği başarılı FPS serisi Call of Duty’nin son oyunu olan Black Ops oyunda yer alacak tüm silahları kapsadığını düşünmüyoruz. İşte Treyarch açıklamasında yer […]


Activision’ın yapımcılığını üstlendiği başarılı FPS serisi Call of Duty’nin son oyunu olan Black Ops
oyunda yer alacak tüm silahları kapsadığını düşünmüyoruz. İşte Treyarch açıklamasında yer alan silahlar;

MAKİNELİ TÜFEKLER

AR-15: Colt M16′nın atası sayılır. Otomatik bir silahtır, pek çok ülke Colt M16 ile birlikte Armalite AR-15′de kullanır. Ar-15 bir Amerikan malı tüfek olup M16′nın ilk versiyonlarıdır. Daha doğrusu AR-15, M16′ya dönüşmüştür.

AK-47: 1947 model bir Sovyet saldırı tüfeğidir.Kızılordu’nun kullandığı AVS-36′ların yerini alması için 1947 yılında Mihail Kalaşnikov tarafından tasarlanmış ve IZH firması tarafından üretimine başlanmıştır.7.62×39mm’lik mermi kullanır. Dünya üzerinde 100 milyondan fazla AK-47 vardır.

AUG: 1970′li yıllarda tasarlanan AUG, saçma atma özelliğine sahip ve gaz temelli 5.56 mm. lik bir silahtır. Donanmaların sıklıkla kullandığı AUG serisi tüfekler, yüksek tahribat gücüyle dikkat çekmektedir.

YARI OTOMATİK TÜFEKLER

MP5K: 1976 yılında geliştirilen MP5K yakın çatışmalar için tasarlanmıştır. 9 mm. lik MP5K, yarı otomatik tüfekler içinde en çok tercih edilen modellerden biridir.

HAFİF MAKİNELİ TÜFEKLER

RPK: 7.62×39mm kalibreli Sovyet dizaynı makineli tüfektir. Mihail Kalaşnikov tarafından 1950 yılının sonlarında AKM ile birlikte geliştirilmiştir. 7.62×39 mm kalibreli RPD hafif makineli tüfeğinin yerini almıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri de bu silahın kullanıcıları arasındadır.Diğer tüfeklerden daha hafif ve kalitelidir.

POMPALI TÜFEKLER

SPAS-12: Çift modlu çatışma tüfeği olan SPAS-12, yarı otomatik veya tek atış tercihi sunmasıyla dikkat çekmekte. Yakın çatışmalar için oldukça ideal bir tüfek.

OTOMATİK TABANCALAR

MAC-10: Yakın çatışmalarda başarılı bir performansa sahip olan bu makineli tabancanın .45′lik türleri yakın mesafelerde merminin çekirdek ağırlığının yüksek olması sebebiyle 9mm’liklerden daha güçlü ve zarar vericidir. Tek şarjörünün içine .45′lik ise 30, 9mm’likse 32 tane mermi alabilir. 9×19mm’lik olanlarının etkili menzili 80 metreye kadar çıkabilir.

TABANCALAR

M1911: Yarı otomatik bir tabanca olan M1911, .45 lik kartuşa sahip. Yüksek darbe gücüne sahip M1911, ordular tarafından da tercih edilen bir model.

ROKETATARLAR

M202: Aynı anda dört adet roket atabilen M202, yangın çıkartma özelliğine sahip roketleri de fırlatabilmekte. Modern savaşların tercih edilen silahlarından.

ÖZEL SİLAHLAR

Tatar Yayı: Oldukça sessiz ancak bir o kadar da ölümcül bir silah. Normal bir oktan çok daha fazla darbe gücüne sahip, bünyesinde yer alan dürbün ile uzak menzillerde de etkili olabilmekte. Black Ops’un gizlilik temalı bölümlerinde en iyi dostumuz olacak tatar yayı.

Gökhan GIRGIN Editör