Türkiye

Clustertruck’ın yapımcılarından Twitch yayıncılarına küçük tatlı şakalar

Clustertruck’ın yapımcılarından Twitch yayıncılarına küçük tatlı şakalar

Yeni fizik platform oyunu Clustertruck, yapımcılarının son zamanlarda Twitch yayıncılarını çileden çıkarmaları ile gündemde.

Geçtiğimiz salı günü, bağımsız yapımcı Landfall Games tarafından piyasaya sürülen fizik platform oyunu Clustertruck, hem oyuncular, hem de yayıncılar tarafından bir hayli ilgi görüyor. Yapımcılar da bu ilgiden memnun olacak ki, Twitch yayıncılarının yayınlarına gelip küçük şakalar yaparak oyunu hem yayıncılar hem de izleyiciler için daha da tatlı hale getiriyor. Ünlü yayıncılardan Vincesauce, sıradan bir yayın sırasında ekranına bir anda gelen, “Merhaba Vinesauce, kontrol artık bizde.” mesajı ile irkildi. Anlaşıldı ki yapımcılar oyunda bulunan arka kapılarla oyuna müdahale ediyorlardı. Oyundaki renkleri ve birçok işleyişi değiştirerek yayıncıları çileden çıkarmaya başladılar. Üstelik de şakalanan yayıncılar listesi Vinesauce ile de sınırlı kalmadı.

Bir başka Clustertruck yayıncısı TomFawkes, yapımcıların merhaba demesinin ardından oyunun hızının, oynaması imkansız bir seviyeye yükseldiğini gördü. Art arda hataların ardından feryat figan nedenini sorarken, internet aleminin ünlü şarkısı Rick Astley’nin Never Gonna Give You Up şarkısını oyundan dinlemeye başladı. Tüm kamyonların da rengini siyaha çevirdikten sonra, bugünlük yeter deyip, yayını terk ettiler. Bu tür şakalama çalışmaları hem yapımcıların, hem de izleyicilerin çok hoşuna gitmiş gibi gözüküyor. Öyle ki ünlü internet platformu Reddit’te açıklama da yapan Landfall Games, oyunda bulunan arka kapının müzik koyma, hızı, renkleri değiştirme ve oyunda mesaj yayınlama ile sınırlı olduğunu söyledi. Ayrıca nasıl yaptıklarını da açıklamaktan çekinmediler. Oyunda bulunan Twitch sohbet entegrasyonu bunun temel adımı. Twitch sohbetinde bulunan anketleri takip ediyor. Aynı zamanda da yapımcının resmi Twitch hesabından gelen yazıları da emir kabul edip, bu kodları aktive ediyor.

Oyunun yapımcıları bunu bir süre daha devam ettirebileceklerini ancak telif haklarından dolayı müzik yayınını durduracaklarını da belirttiler. Bu konuda daha başka bir yorum yapmayan yapımcılar umarım bu şakalarına devam ederler. Bizler de bu tür küçük müdahaleleri seyredip eğlenmeye devam ederiz.

 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın