Civilization V’e Yeni Eklenti Paketi Geliyor

Civilization V’e Yeni Eklenti Paketi Geliyor

2K, Firaxis’in sıra tabanlı strateji türünün öncülerinden biri olan serinin beşinci oyununa yeni bir eklenti paketi geliştirdiğini duyurdu. Sonbahar’ın bitiminde çıkması beklenen bu eklenti pakedinin adı ise: Gods & Kings

Bu pakette, artık kendi dinimizi kurabilecek ve yaratacağımız peygamberler vasıtasıyla bu dinin yayılmasını sağlayabileceğiz. Ayrıca bu dini kimlik şehir-devletlerin unvanlarına da yansımış; Ticari ve Dini olarak iki yeni şehir-devlet türü de oyuna eklenecek.

Hükümdarlık ve lider kadrosunun genişletildiği bu oyunda; Kartaca, Hollanda, Kelt ve Maya uygarlıkları da seçeneklerimiz arasına yerleştirilirken, William I, Prince of Orange, Boudicca ve Pacal the Great isimleri de yelpazeye eklenmiş olacak.

Bunun yanı sıra, Roma’nın Yıkılışı, Ortaçağ, Empires of the Smoking Skies (Dumanlı Göklerin İmparatorlukları) ve Victoria döneminde geçen bir bilim-kurgu olmak üzere dört yeni senaryo daha oyunseverlerin huzuruna çıkacak. Diplomasi ve istihbaratın iyice önem kazanacağı, yapay zeka ve savaş sisteminin de elden geçirildiği bu oyunda, orduların dengeli olması üzerine yoğunlaşılacağı vaadediliyor.

Donanmaların menzilli ve yakın muharebe olmak üzere iki sınıfa ayrıldığı bu ek pakette, Rönesans sonuna yaklaşılıp dini kurumlar oturdukça casusluk da öne çıkacak; uygarlıklar arası teknoloji hırsızlığı, seçimlere fesat karıştırma ve hatta darbelere neden olmak gibi pek çok perde arkası düzen kurma seçeneği de mevcut olacak.

*Bu paket için ne düşünüyorsunuz? 

 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın