Menü
https://leadergamer.com.tr/lol-gg-uygulama-magazalarinda/

Sid Meier’s Civilization VI

Yapımcı Firaxis Games
Dağıtımcı 2K Games
Tür
Çıkış Tarihi 21 Ekim 2016

Sid Meier’s Civilization V, Steam üzerinde 10 milyon oyuncuya sahip

Sid Meier’s Civilization VI ise 2 milyona yaklaşıyor.


Oyuncuların favori sıra tabanlı strateji serisi olan Sid Meier’s Civilization, en son karşımıza Sid Meier’s Civilization VI ile çıkmıştı. Oyuncular her ne kadar serinin 4. oyununu çok sevse de, 5. ve 6. oyun da aktif olarak oynanıyor. Öyle ki, SteamSpy istatistiklerine göre Sid Meier’s Civilization V, Steam üzerinde 10 milyon oyuncuya sahip. Sid Meier’s Civilization VI ise 2 milyona yaklaşıyor. Yani, şu an bu sıra tabanlı strateji oyunu, bolca oynanıyor. Serinin en yeni oyunu, her ne kadar henüz 5. oyunun rakamına uzak olsa da, mutlaka bir gün 6. oyun da 10 milyonu görecektir. Kötü bir oyun olmadı çünkü.

Sid Meier's Civilization V, Steam üzerinde 10 milyon oyuncuya sahip

Sid Meier’s Civilization VI için en son ilkbahar güncellemesi yayımlanmıştı. Bu güncelleme hakkında ise, “2K ve Firaxis Games, bugün oyun için Spring 2017 güncellemesini yayımladı. Şu an için PC oyuncularına sunulan ve yakında Mac ve Linux için de yayımlanacak olan bu Sid Meier’s Civilization VI güncellemesinde çeşitli denge değişiklikleri, yapay zeka ayarlamaları, çoklu oyuncu değişiklikleri ve hata düzeltmeleri bulunuyor. Pers ve Makedonya Uygarlıkları ve Senaryo Paketi de bugünden itibaren satışa çıktı. Bu özel ek paket, oyuna Kiros’un liderlik ettiği Persleri, Büyük İskender’in liderlik ettiği Makedonları ve İskender’in Fetihleri ismindeki yeni senaryoyu Sid Meier’s Civilization VI’ya ekliyor.” demiştik.

Yazımız, “Persler zengin bir imparatorluk kurmak ve ani, beklenmedik askeri saldırılarda bulunmaktan korkmayan oyuncular için mükemmel bir seçim. Makedonlar ise fetih odaklı bir uygarlık, özel birimleri ve yetenekleri sayesinde oyuncuların oyunun daha başlarında dünya kontrolünü ele geçirmelerine yardımcı oluyor. Pers ve Makedonya Uygarlıkları ve Senaryo Paketi hakkında daha fazla bilgi almak ve oyunun ilkbahar güncellemesinde değişikliklerin tam listesini görmek için lütfen 2K’nın resmi Civilization sitesine göz atın: https://civilization.com/news/entries#civilization-vi-spring-2017-update-now-live” şeklinde de devam ediyordu.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör