Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.03.2021

Civilization 6 New Frontier Pass Portekiz paketi Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Windows PC, Mac ve Linux platformları üzerinde oyuncularla buluştu. Yeni gelen ek paket sayesinde oyuna bir sürü içerik de ekleniyor. Biz de, haberimizin detaylarında, oyuna gelen yeni ek paketin neler sunduğundan bahsettik. Dilerseniz, direkt olarak bu listelere geçelim lafı daha fazla uzatmadan.

Civilization 6 New Frontier Pass Portekiz paketi özellikleri

Paket, João III ile Portekiz uygarlığını, Nau’nun benzersiz birimini ve iki benzersiz yapıyı içerir.

 • Civ Unique Ability: Portekiz’in benzersiz yeteneği “Casa Da Índia”, Uluslararası Ticaret Yollarının verimini önemli ölçüde artırır, ancak bu rotaları kıyıdaki veya limanı olan şehirlere sınırlar. Bu yetenek ayrıca Tüccar birimlerine ek menzil ve kilidi açılır açılmaz su karolarına çıkma yeteneği sağlar.
 • Leader Unique Ability: João’nun benzersiz yeteneği, tüm birimlere daha fazla Görüş sağlayan “Porta Do Cerco” dur. Ayrıca Portekiz yeni bir şehirle karşılaştığında Ticaret Yolu kapasitesini artırır ve tüm şehir devletlerine Açık Sınırlar sağlar.
 • Unique Unit: Portekiz’in benzersiz birimi Nau, Caravel’in yerini alan bir deniz birimidir. Bir ücretsiz Promosyon ile başlar, Caravel’den daha az bakım gerektirir ve Portekiz’e özgü özel nakliye limanları olan Feitorias’ı inşa etmek için iki ücrete tabidir.
 • Unique Infrastructure: Portekiz’in iki benzersiz yapıya erişimi vardır. Portekiz’in benzersiz binası olan Navigasyon Okulu, Üniversite binasının yerini alıyor ve onu inşa eden her şehirdeki deniz birimlerine doğru Üretimi artırıyor. Ayrıca, şehrin sınırları içindeki her iki kıyı veya göl karosu için bir şehrin Bilim verimini artırır ve ek Great Admiral puanları sağlar. Feitoria, yalnızca bir Nau birimi tarafından yabancı bir şehrin sahil karosu üzerine lüks veya bonus bir kaynağın yanında inşa edilebilir. Feitoria ile bir şehre Ticaret Rotası göndermek Portekiz’e ek Altın ve Üretim sağlar.

Yeni Zombies Defense Oyun Modu

 • BRAINS!
 • The Dead Don’t Rest: Her birimin, öldüğünde açgözlü bir Zombi olarak yeniden doğma şansı vardır. Zombi birimleri en yakın Zombi olmayan birime açlık çeker ve onlara saldırır; öldürdükleri herhangi bir birim enfeksiyona yenik düşer ve kendileri Zombiler olarak yeniden doğar.
 • The Living Fight Back: Yeni tuzak ve barikat geliştirmelerinden oluşan bir cephanelik, içlerinden veya yanlarından geçen düşman birimlere hasar verir ve sahip olunan veya tarafsız bir bölgede inşa edilebilir. Zombilerin beyin ziyafetleri ve sindirim tahribatına olan takıntısı, yalnızca bu iyileştirmelerin kurbanı olabileceği ve onları asla yağmalayamayacağı anlamına gelir.
 • Humanity Takes Control: İki yeni proje, medeniyetlerin bir şehrin sınırları dahilindeki Zombi birimlerini geçici olarak boyun eğdirmesine izin vererek onları oyuncu kontrolü altına alıyor. “Holy Site: Turn Undead” projesi erken açılıyor, ancak Zombileri sadece kısaca kontrol ediyor. ” Campus: Dark Signal” projesi oyunun ilerleyen bölümlerinde açılıyor, ancak Zombilerin akılsız kargaşasına komuta etmek için ek dönüşler sağlıyor. Bu arada, “Zombie Outbreak ” casus operasyonu, başka bir oyuncunun şehrinde işlenmiş taşların üzerinde Zombiler yaratmaya çalışır.

Yeni harita ve yeni Dünya Harikaları:

 • Wetlands Map Script: Bataklıkların hakim olduğu ıslak bir haritada zafere giden yolda ilerleyin. Bu harita yeni stratejik zorluklar ve savunma olanakları sunuyor: Marshes Hareketi cezalandırırken dikkatli konumlandırma, menzilli birimlerin düşmanların düşük hızından yararlanmasına izin verebilir.
 • Torre de Belém World Wonder: Bu heybetli kule tarihsel olarak Portekiz’deki Lizbon’a tören kapısı olarak hizmet etti. Ek Altın ve Great Admiral Puanı verir. Bu şehirden başlayan Uluslararası Ticaret Rotaları, varış noktasındaki her Lüks Kaynak için ek Altın alır. İnşa edildiklerinde, medeniyete ait olan ancak başka kıtalarda bulunan herhangi bir şehir, o sırada inşa edebilecekleri en ucuz binayı alıyor.
 • Etemenanki World Wonder: Bu Babil zigguratının adı “cennetin ve dünyanın temeli tapınağı” anlamına gelir. Her fırsatta ek Bilim verimi ve onu inşa eden şehirdeki tüm Taşkın Yatakları ve o medeniyetteki Marsh karolarına bonus Bilim ve Üretim verir.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.