Sid Meier’s Civilization 5 görünümlü Sid Meier’s Civilization 6 modu çıktı

Sid Meier’s Civilization 5 görünümlü Sid Meier’s Civilization 6 modu çıktı

Mod, oyunun geliştiricilerinden geldi.

Sid Meier’s Civilization 5 ile büyük zaman geçirmiş olan oyuncular var. Hatta, öyle ki, Sid Meier’s Civilization 6 sıkıcı ve eksik bile gelebiliyor bu oyunculara. Sid Meier’s Civilization 5 ile oyunculara sunulmuş olan o ciddi duruş, Sid Meier’s Civilization 6 ile yerini çizgi film tarzı grafiklere bıraktı. Elbette bu yeni tarz da gayet güzel görünmekte. Fakat, olay biraz daha ciddi olmalı gibi geliyor. Sonuçta, koskoca ülkelerin kaderlerini belirliyoruz oyunda. Ciddiyetin büyük önemi oluyor ister istemez böylesi bir yapımda. Bizim gibi düşünmüş olan bir Firaxis geliştiricisi de, tam olarak istediğimiz tarzı oyuna getirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Firaxis geliştiricisi Sid Meier’s Civilization 5 görselliğini Sid Meier’s Civilization 6 ile tecrübe etmemizi sağladı

Stronghold ve Sid Meier’s Civilization gibi serilerle tanımakta olduğumuz Firaxis Games ekibinden Brian Busatti, oyunun sanat yönetmeni rolünde olan bir isim. Sid Meier’s Civilization 6 ile oyunculara sunulmuş olan tecrübenin, oyunun ciddiyetini bozduğunu düşünmüş olacak ki, Steam Atölyesi üzerinde bir mod paylaştı. Paylaşılan mod, Sid Meier’s Civilization 6 dünyasını bizler için tekrar şekillendirmekte. Bu yüzden, boyut açısından da bir hayli büyük. 2.409MB gibi bir boyuta sahip olan mod, “Environment Skin: Sid Meier’s Civilization V” adı ile oyuncuların beğenisine sunulmuş durumda.

Sid Meier’s Civilization 5 görüntüsünü Sid Meier’s Civilization 6’e taşıyan bu modu indirmek için, Steam üzerinden oyunu satın almış ve indirmiş olmanız gerekmekte. Yani, eğer Sid Meier’s Civilization 6’in orijinal sürümüne sahip değilseniz, oyun tecrübenizi büyük ölçüde değiştirecek ve iyileştirecek olan bu modu indirmeniz ne yazık ki mümkün değil. Eğer oyuna sahipseniz, buraya tıklayarak Sid Meier’s Civilization 6 için geliştirilmiş olan Sid Meier’s Civilization 5 modunun Steam Atölyesi sayfasına ulaşabilirsiniz.

Eğer Sid Meier’s Civilization 6 sahibi değilseniz, oyunun fiyatları biraz canınızı sıkabilir. Sid Meier’s Civilization 6 standart sürümü, 219 TL gibi bir fiyat etiketine sahip. Eğer bol içerikli Sid Meier’s Civilization 6 Digital Deluxe sürümünü sayın alayım derseniz, bu sefer fiyat etiketi 293 TL’ye ulaşmakta. Daha da yükselir ve Sid Meier’s Civilization 6 Gold Edition alayım derseniz, 388,44 TL’lik fiyat etiketi ile karşı karşıya kalırsınız. Şimdilik, en iyisi indirimleri beklemek gibi görünüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.