City of Steam, oyuncularıyla birlikte büyüyor

City of Steam, oyuncularıyla birlikte büyüyor

DAO ekibi, oyuncularında içinde olduğu bir btoplantı gerçekleştirdi.

Türkiye oyun sektöründe ilkelere imza atan DAO Games, ilk kez bir online oyunun yeni içeriklerini, basın ve oyuncularının fikirleriyle şekillendireceğini duyurdu. Türkiye’de ilk steam-punk temalı, üç boyutlu MMORPG olan City of Steam, mart ayında DAO Games tarafından oyun severlere sunulmuştu. Ve gelin görün ki oyun, kitlesiyle büyümeye devam ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Beyin FirtinasiOyun içi güncelleme ve içerik eklentisi adına oyuncuların ve basının görüşlerinin alındığı özel toplantı 27 Mart Çarşamba günü yapıldı. “Beyin Fırtınası” adı verilen toplantıda Mechanist Games‘den David Lindsay de vardı.

The Game for Big Kids’te gerçekleşen toplantı da Türkiye’den oyuncular da oyunda yaşanılan bazı sorunları ve kendi görüşlerini canlı konferans sırasında David Lindsay’e aktardılar. Toplantıda City of Steam’in bugüne kadar neler yaptığı ve gelecek planlarına dair her şey konuşuldu. Ayrıca DAO Games’in Türkiye Müdürü MinSoo Kim, Kapalı ve Açık Beta’da ayrı ayrı değerlendirme yapıp sonuçları tüm oyuncularla paylaştı. Bu sırada oyuncuların fikir ve görüşleri de ayrıca değerlendirildi.

Peki bu konuşmada City of Steam’e etki eden ne oldu? En çok tartışılan konu olarak oyunun grafik motoru Unity‘de dünya çapında yaşanan bir sorun saptandı. Şanssızlık nedeniyle oluşan sorun, geçen haftalarda çözüme ulaştı. Ayrıca oyunun zorluk seviyesi mücadele anlamında bir engel olarak görüldüğü için bu seviye düzeltildi. David Lindsay, mümkün olan en kısa sürede tüm sorunların çözüme ulaştığını bildirdi.

IMG_1789Nisan ayında City of Steam’de sizleri neler bekliyor kısaca şu şekilde özetledik:

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR
  • Kasa‘ isimli yeni harita,
  • Yeni silahlar ve zırhlar,
  • Oyun içi ve sistemsel etkinlikler,
  • Yeni grup etkinliği: 3 ayrı seviyede 5 kişilik grupların katılabileceği hayatta kalma mücadelesi,
  • Özel zindanlar: Zindana giren oyuncunun seviyesine göre zorluk değiştiren zindanlar.

David Lindsay’in toplantıda City of Steam hakkında yorumları da şu şekilde oldu:

  • Oyuna eklenecek yeni sürüm hakkında çok heyecanlıyız. Geliştirilmiş savaş deneyimi oyuncularımızı bekliyor.”
  • “Özellikle silahlara göre yeteneklerin animasyonlarını düzenledik. Kılıç kullanan bir karakter daha çevik savururken balta kullanan karakter daha ağır hareketler sergileyecek. Pala, hançer gibi silahlarında animasyonları aynı şekilde düzenlendi. Kısacası savaş ve PvP deneyimi çok daha güzel hale gelecek.”
  • “Görüşlerinizi değerlendirmeye ve City of Steam’i hepimizin istediği bir oyun haline getirmeye var gücümüzle çalışıyoruz.”

Beyin Fırtınası adıyla yapılan etkinlik nisanda oyuna yansıyacak ve tüm oyuncuları eşsiz sürprizler bekliyor olacak. En önemlisi tüm bu etkinlikler bize tek bir şey ifade ediyor, Türkiye’de bir şeyler oluyor.

Unutmadan, eğer bu mekanik dünyaya adım atmak istiyorsanız sizi derhal buraya alalım. Buharın gücü ile kendi destanınızı yazın!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.