Cities: Skylines oyuncusu San Francisco şehrini birebir oyuna aktardı

Cities: Skylines oyuncusu San Francisco şehrini birebir oyuna aktardı

İnanılmaz bir emek.

Cities: Skylines, çılgın şehirlere ev sahibi olmaya devam ediyor. Reddit üzerinden yaptığı şeyleri paylaşan radiativeDoctor isimli kullanıcı, Amerika’nın San Francisco şehrini gerçek ölçülerinde birebir olarak oyunda yeniden yarattı. Büyük caddelerinden, dar sokaklarına kadar her küçük detayı oyunda yeniden yaptığını söyleyen oyuncunun, gelin bu devasa şehri nasıl ve ne kadar sürede yaptığına daha yakından bakalım.

Cities: Skylines

San Francisco gibi büyük bir şehri oyunda yeniden yaratmanın çok zor bir iş olduğunu belirten kullanıcı, bu şehri oluşturmak için 200 ile 250 saat arasında bir vaktini harcamış. Bina oluşturma limitine dayandığını söyleyen oyuncu, limitleri aşmak uğruna 60’tan fazla mod kullandığını ve Steam Workshop üzerinden 1000 adet hazır içerik indirdiğini belirtti.

Asıl zor olan noktanın şehrin merkezini oluşturmak olduğunu söyleyen radiativeDoctor, gerçek hayattaki şehir merkezinde bulunan binaların çoğunun oyunda modelleme olarak yer almadığını, bu yüzden SteamWorkshop üzerinde saatlerce arayıp benzer veya birebir modelleri kendi şehrine entegre ettiğini belirtti. Ayrıca oyun içindeki talebe göre ticari veya endüstriyel bölgeler yapabildiğinizi söyledi. Bu sebepten dolayı da şehrin bu büyüyen bölgelerinde daha çok Brooklyn’deki binalara benzeyen yapılar kullandığını sözlerine ekledi. Imgur üzerinde şehrin görsellerini görebileceğiniz devasa bir galeri oluşturan oyuncunun bu galerisine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca öne çıkan ekran görüntülerini de hemen aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Cities: Skylines

Cities: Skylines

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın