Cities: Skylines kısa süreliğine ücretsiz oldu

Cities: Skylines kısa süreliğine ücretsiz oldu

Merak eden oyuncular bir süreliğine Steam üzerinden oyunu deneyebilir.

Şehir kurma simülasyonu türündeki oyunlar, uzun yıllardır, farklı platformlarda var olan video oyun türleridir. İlk SimCity oyununun 1989 senesinde çıkışını gerçekleştirdiği söylersek, bu uzun yıllar terimi daha bir netlik kazanacaktır muhtemelen. Gelişen zaman ve teknolojiyle birlikte şehir kurma simülasyonu türündeki oyunların da çehresi gittikçe değişti. Detaylar arttı, görsellik yenilendi, daha çok şey yapılabilir oldu en basit şekliyle söylersek. Haberimiz, bahsettiğimiz türü sevenleri, uzun süredir denemeyenleri veya merak edenleri ilgilendiriyor. Türün son ve en gelişmiş örneklerinden Cities: Skylines, kısa süreliğine Steam platformunda ücretsiz oldu.

Cities: Skylines kısa süreliğine ücretsiz oldu

Gönül isterdi ki sizlere, oyunun tamamen ücretsiz olduğu haberini verelim ama ne yazık ki ücretsiz erişimin bir bitiş tarihi var. Bu bitiş tarihi de öyle çok uzakta değil açıkçası. Şu anda ücretsiz olan Cities: Skylines, 11 Şubat 2018 Pazar gününe kadar bedava denenebilecek. Klasik şehir kurma simülasyonu türünün modern bir uyarlaması olan oyunu denemek isteyenlerin, ellerini biraz hızlı tutmalarında fayda olduğunu hatırlatalım. Bilindiği gibi sevilen oyun Cities: Skylines, ilk önce PC, sonrasında Xbox One platformlarında çıkışını gerçekleştirerek başarılı satış rakamları elde etmişti. Oyun en son PlayStation 4 konsolu sahibi olan oyuncularla buluşmuştu. Tüm bu platformlardan yalnızca bilgisayar kullanıcıları, oyunun ücretsiz deneme etkinliğinden faydalanabileceğini ekleyelim.

Eğlenceli bir hafta sonu için oyunu oynamak isteyen oyuncular, yalnızca Steam üzerinden oyuna bedava erişebilecekler. Oyunun oynanabildiği PlayStation 4 ve Xbox One gibi platformlarda, henüz böyle bir ücretsiz deneme süreci bilgisi bulunmuyor. Boş bir arazi bulup, yollarını, evlerini, ihtiyaç duyulan tüm binaları ve yapıları yaparak, şehirdeki insanlarımızın mutluluğu için uğraşmak isteyenlerin, haberimizi okuduktan sonra fazla beklememelerini öneriyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın