Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.02.2023

Şu günler gerçekten fazlasıyla zor. İnsanın aklından, fikrinden çıkmayan sahneler, cümleler, seslerle dolu günler geçiriyoruz. Özellikle bu büyük depremin olduğu yerler çok üzücü durumda. Her türlü yardıma ihtiyaç var. Biz de, sitemizde bu süreçte hatırlatma olması için bol bol AFAD reklamı ekledik. Fakat, elimizden daha fazla şey gelmesini de istiyoruz. Her ne kadar birkaç gün öncenin haberi olsa da, bir hatırlatma olması amacıyla, bu yazıyı sizler için hazırlamaktayız. CİMER Deprem Acil başlığı ekledi. Bunu nasıl kullanacağınızdan bahsedelim.

CİMER Deprem Acil nedir ve nasıl kullanılır?

Hemen yukarıda, sizlerle bir Twitter gönderisi paylaştık. Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı'nın yaptığı bir duyuru var. Duyuruda, "Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen depremde devletimiz tüm kurumlarıyla koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. CİMER’de “Deprem acil” başlığını kullanıma hazır hale getirdik. Tüm vatandaşlarımıza duyurulur." şeklinde bir açıklama var. Direkt olarak CİMER'in sitesine geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yetkililere konum göndermek için, bu yeni başlığı kullanabilirsiniz. Bu sayede, yetkililer konumlardan daha iyi haberdar olacaktır. Tabii, bu da çok daha hızlı bir şekilde oraya gelmeleri demek oluyor. Twitter'daki gönderide ekli olan bir görsel mevcut. Bu görselde de göreceğiniz üzere, en tepede, bu gerçekten önemli olan seçenek mevcut. Deprem ile ilgili olarak acil olan şeyleri, bu seçenek aracılığıyla yetkililere bildirmenizde büyük fayda olacaktır.

Lütfen, gereksiz bir şekilde kullanmamaya dikkat edin. Çünkü, her ne kadar söylemesi bile zor olsa da, son günlerde çok kötü manzaralar gördük. Yağmalamalar, hırsızlıklar, dalga geçenler ve daha nicesi. Her şeyle dalga geçmek, her şeyle eğlenmek, bir yere kadar doğru. Evet, gülecek, eğlenecek bir şeyler arıyor olan insanlar dışarıda var. Hatta, fırsat kollayan insanlar da. Fakat, gerçekten bunun zamanı değil. CİMER Deprem Acil yazımızı sonlandırmadan, Leadergamer ekibi olarak bir hatırlatma yapalım.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.