Sakin olun, yeni çıkan Left 4 Dead 3 söylentileri gerçek değil

Sakin olun, yeni çıkan Left 4 Dead 3 söylentileri gerçek değil

Gerçek olsaydı daha güzel olurdu ama değil.

Gece saatlerinde oldukça ilginç bir durum yaşandı. Bir Reddit kullanıcısı, resmi Left 4 Dead sitesinde ilginç bir şey keşfetti. Bu sitede eğer Facebook simgesine tıklarsanız, adı Left 4 Dead 3 söylentilerine karışmış olan bir Valve geliştirisinin Facebook profiline yönlendiriliyordunuz. Bu Facebook profilinde ise geliştiricinin kapak fotoğrafı, o bildiğimiz parmaklı Left 4 Dead görseli olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu fotoğrafta 1 veya 2 parmak değil, Left 4 Dead 3 oyununu işaret eden 3 parmak bulunuyor. Tabii durum böyle olunca da bütün internet alemi, Valve ekibinin Left 4 Dead 3 oyunu üzerinde çalıştığını düşünmüştü. Bunun da bir çeşit duyuru olduğu sanılmıştı. Konunun gerçek hali ise birkaç saat sonra ortaya çıktı.

Sakin olun, yeni çıkan Left 4 Dead 3 söylentileri gerçek değil

Steam Database tarafından gelen açıklamalara göre bahsettiğimiz Facebook hesabı, olay yaşanmadan 1 gün önce başka insanlar tarafından ele geçirildi ve kişisel bir hesaba dönüştürüldü. Bahsettiğimiz 3 parmaklı görsel de zaten hesap ele geçirildikten sonra eklendi. Yani birisi, internet alemi ile güzel bir oyun oynadı. Ayrıca bahsi geçen geliştiricinin hesabının ele geçirildiğini kanıtlamak adına, bu hesabın Gmail hesabı ile kayıt edildiği ve cinsiyet seçimi gibi bazı bilgilerin de rastgele işaretlendiği fark edildi. Mesela cinsiyet olarak, bahsettiğimiz geliştirici bir erkek ama profilinde kadın olarak görünmekte.

Tüm bu söylentileri ortaya çıkartmış olan Reddit gönderisi şu an silinmiş durumda ve oyuncuların kalbi de kırıldı tabii ki. Valve ekibinin şu an aktif olarak video oyunları geliştirdiğini biliyoruz ama bu oyunların yeni Portal veya Left 4 Dead oyunları olduğunu düşünmüyoruz. Half-Life zaten imkansız. Geliştirici ekip muhtemelen Dota ve Counter-Strike markalarını daha ileriye taşımak adına bu markalar üzerinde yenilikler yapacakır.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın