Menü
https://leadergamer.com.tr/fifa-online-beta/
Chrome , Chrome 5 28 Mayıs 2010 0:25

Chrome 5 Yayında

Dünya’nın en büyük arama motoru sahibi olan Google markası olan Chrome web tarayıcısı yeni sürümü hizmete sunuldu.Yeni sürümdeki tüm değişikleri merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam […]


Dünya’nın en büyük arama motoru sahibi olan Google markası olan Chrome web tarayıcısı yeni sürümü hizmete sunuldu.Yeni sürümdeki tüm değişikleri merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam ediniz.

İnternet tarayıcısı pazarında yaşanan rekabette Google, her geçen gün daha da avantajlı konuma gelebilmek için çalışmalarını  sürdürüyor. Firmanın popüler internet tarayıcısı Chrome, beşinci versiyonu v5.0  ile kullanıcıların huzuna çıktı.Dünyanın en hızlı internet tarayıcısı olarak lanse edilen tarayıcının yeni versiyonunda, yeni v8 JavaScript geliştirmelerini barındırması sayesinde %30-%35 civarında bir hızlanma olduğu iddia ediliyor.

Ayrıca bu yeni versiyonun Mac ve Linux platformları için de stabil versiyonu  yayınlandı. Böylece bu platformun kullanıcılarına Google, nihayet stabil bir Chrome deneyimi sunuyor olacak. Adobe, Flash Player 10.1′i yayınladıktan sonra Chrome v5.0′a bu yazılımın eklentisi de otomatik olarak yülkenecek.

Chrome 5 Yeni özelliker;

  • Yeni tasarlanmış yer imleri bölümü
  • Lokasyon API’leri
  • Uygulama ön belleği
  • Dosya sürükleyip bırakma gibi özellikleri barındırıyor.
Gökhan GIRGIN Editör