Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 06.06.2021

The Farm 51 tarafından geliştirilen Chernobylite oyunu için Tatyana başlıklı yeni bir hikaye fragman yayımlandı. Fragman, bu sene ikincisi yapılan Guerrilla Collective etkinliğinde gösterildi. Oyun, bilim kurgu, hayatta kalma, korku ve rol yapma elementlerinden oluşuyor. Çizgisel olmayan hikaye anlatımı ile oyunun haritasını özgürce keşfedebileceğiz. Aynı zamanda bu korkunç haritayı keşfederken bulduğumuz malzemeleri birleştirerek yararlı eşyalar üretebileceğiz. Önümüze çıkacak zorlu düşmanlar karşısında bu eşyalara ihtiyacımız olacak.

Chernobylite oyunu için yeni bir hikaye fragman yayımlandı

Oyunumuz, Çernobil faciasından 30 yıl sonrasında geçiyor ve eski bir Çernobil Nükleer Santral çalışanı olan Igor karakterini yönetiyoruz. Chernobylite adındaki patlamanın ardından bölgedeki kirlenme, tehlikeli bir maddenin beklenmedik bir şekilde aktif hale gelmesiyle hızlı bir şekilde artmaya başlıyor. Biz de patlamadan 30 yıkın ardından, nişanlımızın gizemli kayboluşunu araştırmak için bu yasaklı bölgeye geri dönüyoruz. Bu bölgede zaman, bildiğimiz gibi işlemiyor. Oyun boyunca, hem geleceğimize karar verecek hem de geçmişimizi değiştirecek kritik kararlar vermek zorunda kalacağız.

Oyunun geliştirilmesinde Unreal Engine 4 oyun motoru kullanıldı. Haritayı oluştururken ise üç boyutlu tarama tekniğiyle Chernobyl bölgesinin bir benzeri yaratıldı. Oyun, 19 Ekim 2019 tarihinde Steam ve GOG platformlarında erken erişime açılmıştı. Tam sürümün, Haziran 2021 ayı içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkması planlanıyor. PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S platformlarına ise 2021 yılının ilerleyen aylarında gelmesi bekleniyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.