Celeste mini devam oyunu Celeste Classic 2 çıktı

Celeste mini devam oyunu Celeste Classic 2 çıktı

Dileyenler, oyunu Itch.io sayfasından ücretsiz bir şekilde oynayabilir.

Bugün 2018’i kasıp kavuran bağımsız yapım Celeste’in 3. yıl dönümü. Bunun şerefine, Celeste’in başındaki isimlerden Maddy Thorson kendi Twitter hesabından oyunun yıl dönümünü kutlayan bir paylaşım yaptı. Bugünü oldukça güzel bir yolla kutlayan ekip, Celeste Classic 2’nin şu anda web üzerinden oynanabilir olduğunu bizlere duyurdu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bir mini devam oyunu olarak tanımlayabileceğimiz Celeste Classic 2, Celeste 2: Lani’s Trek ismiyle de anılıyor. Celeste’in evreninde geçen bu oyunda Lani isimli bir karakteri yönetiyoruz. Kancası ile platformlar arası etkileşimi arttıran Lani’nin macerasını dileyen herkes web üzerinden deneyimleyebilir. Itch.io üzerinde oynanabilir olan oyun tüm oyunculara açık ve oynaması bedava bir şekilde; ilk oyunun hayranlarına armağan edildi. Dileyen herkes bu sayfadan oyuna ulaşabilir.

Tamamı ile mini bir oyun olarak tasarlanan ve kutlamanın ötesine geçmeyen Lani’s Trek, ilk Celeste’in zorluğunu hiç ama hiç aratmıyor. Yalnızca üç günde geliştirilen bu şirin ama bir o kadar sinir bozucu olan yapım, geliştirici ekibin Celeste’e olan bağlılığını da tekrardan gözler önüne sermiş oldu. Böylece, olası bir devam oyununda da farklı bir karakteri yönetme ihtimalimiz arttı. oyuna eklediği kanca ile oynanışı çeşitlendirebilecek Lani’yi daha uzun bir serüvende kontrol etmek isterdik. Lani’s Trek’e ek olarak, hazır Itch.io’ya girmişken, bağımsız oyunları seven okurlarımızın siteye bir göz atmasını da tavsiye ederiz. Çeşitli kalitede binlerce bağımsız oyun bulabilir ve deneyimleyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.