CD Projekt, sanal gerçekçilik piyasası ile yakından ilgileniyor

CD Projekt, sanal gerçekçilik piyasası ile yakından ilgileniyor

Mesela Cyberpunk 2077 veya The Witcher 3: Wild Hunt için güzel bir VR modu olabilir mi?

Özellikle The Witcher serisi ile tanıdığımızCyberpunk 2077 isimli yeni oyunlarını da merakla beklediğimiz CD Projekt, The Witcher serisi ile güzel bir yapıt sundu oyuncuların karşısına. Bu seride herhangi bir resmi sanal gerçekçilik desteği yoktu. Bunu diyoruz çünkü serinin son oyunu çıktığı zaman, sanal gerçekçilik marketi de büyük bir büyüme içerisindeydi. Her neyse, Cyberpunk 2077 oyunu için de benzer bir şey geçerli. O oyun hakkında hiç detaylı bir bilgiye sahip değiliz. Mesela oyun, sanal gerçekçilik desteği verecek mi? Daha da önemlisi, sanal gerçekçilik temelli bir oyun mu olacak? Bu soruları soruyor olmamızın en büyük nedeni, CD Projekt cephesinden gelen yeni bir açıklama. Bu açıklamaya göre CD Projekt, VR piyasası ile yakından ilgileniyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

CD Projekt, sanal gerçekçilik piyasası ile yakından ilgileniyor

CD Projekt şirketinin kurucularından bir tanesi olan Michał Kiciński, yakın bir geçmişte verdiği röportajda, VR hakkında, “Sanal gerçekçiliği, büyük bir merak ile izliyoruz. Biz, hikayeler anlatıyoruz. Eğer VR bizlere yardım edebilecekse, kesinlikle kullanmayı düşünürüz. Fakat şu an çok daha farklı bir deneyim yaşamak istiyorum. Neden Nintendo Switch için ön sipariş verdim? Konsolu istediğim için değil, The Legend of Zelda: Breath of the Wild istediğim için.” dedi. CD Projekt ekibi, VR ile neler yapacak, şu an gerçekten bilemiyoruz, fakat bazı tahminlerimiz var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bahsetmiş olduğumuz tahminlerimizden ilki, Cyberpunk 2077 ardından gelebilecek bir proje. Çünkü sanal gerçekçilik cihazları şu an çok yeni ve şirket de, böyle bir teknolojiye hemen girmek istemiyor olabilir. Cyberpunk 2077 sonrasında ekibin hazırlayacağı bir proje, sanal gerçekçilik marketinin oturduğu bir döneme, hatta bu cihazların 2. nesillerinin çıktığı bir döneme bile denk gelebilir. Bu da, geliştirici ekibin işine gelecektir tabii. Bu tahminimizin haricinde, geliştirici ekip, Cyberpunk 2077 veya The Witcher 3: Wild Hunt için de bir sanal gerçekçilik modu düşünebilir. Aynı Bethesda ekibinin, Fallout 4 ile yapacağı gibi. Biliyorsunuz, şu an oyunu en baştan, en sona kadar oynayabileceğiniz bir sanal gerçekçilik modu geliştiriliyor. 2017 senesi içerisinde çıkacak bu Fallout 4 VR.

Peki, tüm bu şeyler hakkında, sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce, CD Projekt güzel bir VR projesi ile, VR marketini güzelleştirebilir mi? Yoksa bu markete girmek, şirkete zarar mı verir? Crytek olaylarını hatırlatmak gerekir bu noktada sanırım. Her neyse, yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.